Jak zmienić swoje wnętrze? Postaw na swoją kreatywność !

wnętrze

wnętrzeOdnawianie i renowacja mebli to prosty i niedrogi sposób na urządzenie swojego wymarzonego wnętrza. Nie każdy stary mebel jest bezużyteczny. Zniszczone fotele czy kanapy, choć wykonane wiele lat temu, nie muszą stracić swojego uroku.

– Do przeróbek i stylizacji najczęściej wybiera się meble, które nie są antykami lub ich wartość ze względu na kiepski stan zachowania jest niewielka. Taki staroć można zwykle niewielkim kosztem naprawić i zmienić całkowicie ich wygląd – wyjaśnia pracownik z Tapex Design

Meble wykonywane seryjne nadal pozostają tanim i szybkim sposobem urządzania własnej przestrzeni. Coraz częściej poszukujemy rzeczy unikalnych, niepowtarzalnych, a przede wszystkim takich, których nie mają nasi sąsiedzi i znajomi.

Odnawianie mebli: sposób na niepowtarzalne wnętrze

Mieszanie nowoczesnego wzornictwa ze stylowymi lub postarzonymi meblami to sprawdzona metoda na niepowtarzalność wnętrza. Łącząc style należy pamiętać o umiarze. Desenia stylów z rożnych epok powinny mieć konsekwentnie utrzymaną kolorystykę. Stare meble można całkowicie odnowić, zmienić kolor, udekorować lub całkowicie zmienić tkaninę, w zależności od tego jaki miałby być finalny efekt. Meble wypoczynkowe są najbardziej narażone na wszelkie zniszczenia spowodowane częstym użytkowaniem.

Odmiana wyglądu mebli wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami – obecnie działa wiele zakładów tapicerskich, w których można zlecić usługę na zmienne obicia, aby odmienić wygląd całego mebla. W większości zakładów materiału nie trzeba kupować samodzielnie, ponieważ firmy zajmują się kompleksowym świadczeniem usług, gdzie klient ma do wyboru szeroka gamę różnych materiałów z katalogu. Jest to ułatwienie sprawy, ponieważ na miejscu można zobaczyć jak wygląda dana tkanina w świetle dziennym i czym się rożni od innych materiałów.

W co ubrać mebel?

Materiały do obicia można podzielić na dwie kategorie – tkaniny i skóry, w tym ekologiczne i naturalne. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tkaniny ze względu na swoje atrakcyjne ceny. Tkanin jest najwięcej do wyboru – w kwiaty, w kratkę, plusze i welury, tkaniny gobelinowe czy ekoskóry. Ten ostatni materiał, czy to naturalny czy z przedrostkiem „eko”, uchodzi za produkt ekskluzywny. Wiele osób preferuje je, ponieważ wyglądają elegancko i świadczą o prestiżu. Uważane są jednak za niekomfortowe, zwłaszcza w porach letnich, gdzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i narażone są na pęknięcia i zadrapania. Gdy okaże się, że dany zakład nie posiada w swojej ofercie nic interesującego, możemy złożyć indywidualne, spersonalizowane zamówienie. Duży wybór czeka na nas w sklepach internetowych, gdzie można upolować tkaninę w przystępnej cenie.

Dobór tapicerki może okazać się ogromnym wyzwaniem. Możliwości jest mnóstwo i nie dotyczą one jedynie wyboru tkaniny czy skóry, wzoru czy obicia. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się połączenia tkaniny i skóry. Materiał można zestawić ze skórą na zasadzie kontrastu, o wyrazistym splocie, wzorze, kolorze lub materiał do złudzenia przypominający wyglądem i dotykiem skórę.

Gdy jesteś już znudzony swoimi starymi meblami, drażni Cię patrzenie się każdego dnia na powycieraną tapicerkę i chcesz wreszcie to zmienić, nie tracąc przy tym sporej kwoty pieniędzy, warto zapoznać się z ofertami zakładów tapicerskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*