Zaburzenie erekcji – mnie to już nie dotyczy!

zaburzenia erekcji

Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej podaje, że na zaburzenia erekcji cierpi około 1,5 miliona Polaków. Dla większości mężczyzn borykających się z tym problemem, to bardzo krępujący i wstydliwy temat, którego wolą nie poruszać, nawet w rozmowie ze specjalistą – seksuologiem czy urologiem. Dopiero co trzeci pacjent decyduje się poprosić o pomoc lekarską. Faktem jest również, że zaburzenie erekcji zaczyna dotyczyć coraz młodszych pacjentów. O ile wcześniej mówiło się, że to zagadnienie kojarzone jest z mężczyznami po 60. roku życia. Teraz blisko 13 procent przypadków odnosi się do mężczyzn do 40. roku życia, zaś 25 proc. to mężczyźni w przedziale wiekowym 41-50 lat. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy oraz jak temu przeciwdziałać?

Przyczyny zaburzenia erekcji

Bardzo często okazuje się, że problemy z erekcją wynikają z przyczyn psychologicznych i nie są związane z żadną nieprawidłowością ze strony organizmu. Stres, zbyt dużo obowiązków, zmęczenie, ciągła presja powodują, że mężczyźnie trudno skupić się na seksie i czerpać z niego przyjemność. Tym bardziej, że przyzwyczajenie do codziennego realizowania zadań wskazanych przez przełożonych przenosi się na życie intymne i partner czuje, że zaspokojenie partnerki jest kolejnym wyzwaniem, któremu trzeba sprostać. Zdarza się również, że problem z wzwodem wynika z podejmowania relacji seksualnych z niewłaściwą partnerką.

Przyczyną zaburzeń erekcji może być także niewłaściwa dieta i niska aktywność fizyczna. Należy wtedy wykluczyć z jadłospisu tłuste mięsa, wysoko przetworzoną żywność czy alkohol. Trzeba jeść za to więcej warzyw i owoców. Zmianie powinien ulec również sposób przygotowywania posiłków – zaleca się unikanie smażenia na głębokim tłuszczu, a zamiast tego gotowanie na parze czy pieczenie. Siedzący tryb życia to kolejny czynnik, który utrudnia czerpanie satysfakcji ze zbliżenia. Siłownia, bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy innego rodzaju aktywność spowodują, że mężczyzna bardzo szybko wróci do sprawności fizycznej, a co za tym idzie – także seksualnej.

Nie bez przyczyny na opakowaniach wyrobów tytoniowych jest wskazanie, że palenie powoduje impotencję. Blisko 75% palaczy boryka się z tym problemem. Nikotyna negatywnie wpływa na układ krwionośny, gospodarkę hormonalną oraz komórki rozrodcze. Mężczyźni, planujący bycie ojcami, powinni wiedzieć, że pod wpływem palenia zmniejsza się ruchliwość plemników oraz dochodzi do nieprawidłowości w ich budowie. Źródłem kolejnej przyczyny zaburzeń erekcji mogą być kłopoty z układem krążenia. Bardzo często niesatysfakcjonujące życie seksualne jest oznaką na to, że konieczne jest wykonanie badań kardiologicznych. Być może okaże się, że mężczyzna cierpi na miażdżycę, która szybko może doprowadzić do zawału serca.

Sposoby radzenia sobie z zaburzeniem erekcji

Oprócz zmiany trybu życia – zdrowa dieta, aktywność fizyczna, zerwanie z nałogami – ważna jest również dbałość o relacje w związku. Szczera rozmowa między partnerami, wyrozumiałość i tolerancja są niezbędne w budowaniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Jeżeli mężczyźnie nie uda się przełamać blokady psychicznej, to nawet największe starania mogą nie przynieść oczekiwanych skutków. Dobrym rozwiązaniem jest także wizyta u specjalisty – seksuologa lub urologa, który pomoże wskazać przyczyny zaburzeń erekcji i doradzi, jak należy postępować, aby rozwiązać problem.

Permen – zaufaj opinii innych mężczyzn

Warto również polegać na bardzo pozytywnych opiniach innych mężczyzn i wypróbować dodatkową suplementację w postaci Permenu. Jest to bezpieczny suplement diety, w którego skład wchodzi kompozycja wysokiej jakości składników roślinnych, wspomagających naturalny proces wywołania erekcji oraz podwójnej ilości L-argininy. Dużym ułatwieniem, w porównaniu do innych medykamentów jest to, że Persen stosuje się regularnie, więc nie trzeba wcześniej stresować się i planować ewentualnego zbliżenia seksualnego. Jego działanie utrzymuje się na równym poziomie przez cały czas. Zaleca się stosowanie od jednej do dwóch tabletek dziennie, minimum przez okres 6-8 tygodni. Wtedy zwiększa się pewność, że problemy nie wrócą wraz z zakończeniem suplementacji. Szczegółowe informacje na temat działania preparatu można znaleźć na: http://www.permen.pl/permen-king.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*