Jaką zabawkę kupić dla psa?

zabawka dla psa

Jeśli twoim pupilem jest pies to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że jego wymagania odnośnie wyglądu zabawki są bardzo niskie. Zwierzak ten potrafi cieszyć się zwykłym patykiem rzucanym na spacerze, więc jeśli masz wątpliwości, czy okaże on w ogóle zainteresowanie danym produktem, to możesz przestać.

Nie ważne czy zdecydujesz się na maskotkę, piłkę, czy gruby sznur – ważne by wielkość gadżetu była dostosowana do rozmiaru psiaka. Zbyt mała zniknie w jego paszczy w parę chwil, rozerwana na strzępy. Zbyt duża nie pozwoli na swobodne przenoszenie, będzie nieporęczna i w końcu znudzi się twojemu pupilowi. Na tym można by właściwie zakończyć artykuł, jednak jako, że rynek takich zabawek jest ogromny warto wymienić co ciekawsze z nich – dostarczające zarówno rozrywki, jak i rozwijające spryt i umiejętności (a nawet dbające o psie zdrowie).

Zapewnij psu dużo ruchu

Oczywiście wszystko zależy od wielkości i potrzeb twojego pupila, ale robienie psu krzywdy w postaci widocznego przekarmienia i całodziennego życia kanapowego powinno być karane. Nikt oczywiście nie każde nam biegać razem ze zwierzakiem – wiele starszych osób ma psa, jako towarzysza życia – ale już zadbanie o stworzenie takiej okazji pupilowi jest więcej niż wskazane. Zabawka, która nadaje się najlepiej do tego zadania to coś, co mieści się w psim pysku, łatwo tym rzucić, jest wytrzymałe i ma jaskrawy kolor w razie niefortunnego rzutu w chaszcze. Cały czas pamiętajmy jednak o wielkości, gdyż duży pies i mała piłka to gwarancja jednorazowej radości. Dobrym wyborem będzie tu jednak duże, piszczące warzywo, gumowa gazeta, gumowe pierścienie czy nawet gumowy zwierzak.

Zachęć psa do wysiłku

Jak sprawić, by pies rozwinął swoją inteligencję i zasób sztuczek? Oczywiście częstując go przysmakami za każdym razem, gdy uda mu się zrobić coś, czego od niego wymagamy. Jest jednak inny sposób by podszkolić swojego pupila i poprawić tym samym jego koordynację i pomysłowość. Inwestycja w zabawki, które teoretycznie przypominają coś do gryzienia, ale są puste w środku wydaje się z pozoru bezsensowna, jednak już kupno ich po to by w tym opakowaniu z grubej gumy ukryć ulubione psie przysmaki swojego pupila, nie jest tak złą koncepcją. Należy jedynie pamiętać, aby smaczne kąski były trochę większe od otworu, przez który można je włożyć i wyciągnąć – wyzwanie dla pupila na pewno zainteresuje go na długie godziny, a nawet dni.

Wybieraj mądrze!

Akapit ten dotyczy przede wszystkim podziału zabawek twojego psiego pupila. Wynika on przede wszystkim z kwestii praktycznej, gdyż podczas spaceru rzucamy swojemu pupilowi przeróżne gotowe aporty, ale już zapominamy o zapewnieniu rozrywki domowej. Wynikiem tego są brudne przedmioty walające się po całym domu i skutecznie dostarczające nam powodów do zwiększenia częstotliwości sprzątania. Wyjście z tej sytuacji jest jednak bardzo proste – podzielić zabawki psa na te na spacer i te, które dajemy mu, kiedy siedzi z nami w domu. Naczelną zasadą jest tu natomiast materiał, z którego takie produkty są wykonane:
– w domu nie ma błota, więc w zasadzie obojętne z czego wyprodukowano daną zabawkę, byle było to materiał trwały, gdyż pies który się nudzi lubi skubać swoje „gumowe atrakcje” i roznosić ich strzępki po całym mieszkaniu,
– na spacery wyłącznie to, co wykonane jest z gumy (nawet jeśli pies nie dostanie tego od nas po powrocie to wystarczy wsadzić taki gadżet pod bieżącą wodę i opłukać z zabrudzeń).
Tak łatwo nie oczyścimy natomiast maskotek, piłki do tenisa, czy też grubych sznurów, które psy lubią sobie żuć. Warto zatem wybrać mądrze, aby nie przysporzyć sobie jeszcze większych obowiązków.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji zoologiczny.eu .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*