Z dzieckiem na camping

Z dzieckiem na camping

Z dzieckiem na campingBiwak to tańsza forma wczasowania, wybierana przede wszystkim przez turystów znudzonych sztywnym planem pobytu. Wyjazd z dzieckiem na camping to niesamowita przygoda, ale też duże wyzwanie dla rodziców.

Tak jak podczas każdego urlopu z pociechami, musimy zadbać o wiele szczegółów, aby wyjazd był udany i nie przysporzył nam niepotrzebnych zmartwień. Nie ma określonego wieku, w jakim można zabrać dziecko na pierwszy biwak. Wszystko zależy od tego, jak przygotujemy wyprawę pod względem organizacyjnym.

Bezpieczny transport

Nasze wakacje rozpoczynamy od dojechania na miejsce, w którym chcemy spędzić urlop. Najwygodniejszą opcją na biwak jest wypożyczenie campera, czyli samochodu wyposażonego w najważniejsze atrybuty, z jakich korzystamy w domu. Nowoczesne campery posiadają wewnątrz łóżka, kuchnie do gotowania, toaletę, a nawet kącik telewizyjny. Korzystając z tego rozwiązania możemy w każdej chwili zatrzymać się na parkingu i odpocząć w warunkach zbliżonych do domowych. W krótsze trasy możemy zdecydować się na podróż samochodem. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu naszemu maluchowi komfortu i bezpieczeństwa, poprzez zamontowanie fotelika, w którym będzie mógł wygodnie podróżować.

Wygodny sen

Mimo tego iż camping nie gwarantuje takiej wygody, jak chociażby hotel, to musimy pamiętać, aby zapewnić wszystkim uczestnikom wypadu wygodne miejsce do spania. Campery wyposażone są w miejsca sypialne, więc w tym przypadku sprawa jest prosta. Gdy jednak w wyprawę wyruszamy samochodem koniecznie musimy zaopatrzyć się w śpiwory i karimaty. – Niezależnie od tego, czy planujemy nocować w namiocie, czy w drewnianym domku, powinniśmy nabyć śpiwór, który gwarantuje nam utrzymanie temperatury oraz ochronę przed wilgocią. Już za około 300 złotych można nabyć śpiwór, który spełnia te wymogi, a również jest lekki i zajmuje mało miejsca, co jest istotne dla podróżujących samochodem – radzą eksperci ze sklepu internetowego sporti.pl.

Smaczne posiłki

Gotowanie na campingu to nie lada wyzwanie. Przy odrobinie kreatywności możemy przygotować smaczne posiłki w warunkach polowych. Niezbędna do tego będzie lodówka turystyczna, która pozwoli przechowywać produkty. Jest ona wygodna w przenoszeniu, zajmuje niewiele miejsca, a daje możliwość spożywania świeżych i smacznych potraw. Aby przyrządzić ciepłe obiady będziemy musieli zabrać ze sobą również kuchenkę turystyczną. Jej waga i rozmiar zależy przede wszystkim od pojemności. Choć zajmuje trochę miejsca, to jednak jest to ważny atrybut podczas urlopu z dziećmi, ponieważ pozwala przygotowywać ich ulubione dania. Zabierzmy ze sobą również czajnik elektryczny, aby w zimny wieczór zaparzyć herbatę lub kakao.

Higiena to podstawa

Obecne pola campingowe wyposażone są w pełne węzły sanitarne. Możemy na nich skorzystać z prysznica z ciepłą wodą, pralki, czy innych niezbędnych akcesoriów. Mimo to, gdy na biwak udajemy się z bardzo małym dzieckiem warto pomyśleć o camperze, ponieważ jest w nim toaleta, którą mamy na wyłączność, co poprawia komfort korzystania, nie tylko dla malucha, ale również dla rodziców.

Zero nudy

Wyjazd do nowego miejsca jest dla dziecka dużą atrakcją, ale jak wiemy, maluchy bardzo szybko się nudzą. Dlatego w bagażniku musi się znaleźć miejsce na ulubione zabawki, maskotki, piłki itd. Przed ruszeniem w drogę sprawdźmy w internecie, czy w pobliżu campingu są inne ciekawe miejsca, jak na przykład: park rozrywki, zoo, czy delfinarium. Ważne, aby zapewnić dzieciom szeroką paletę rozrywek. Pamiętajmy przy tym o ich bezpieczeństwie i zabierzmy ze sobą dobrze wyposażona apteczkę.

Wielu rodziców ma obawy przed wyjazdem z dzieckiem na camping. Doświadczenie pokazuje jednak, że dla chcącego nic trudnego. Trzeba dobrze przygotować się do pobytu na biwaku, a potem można już w pełni cieszyć się z rodzinnego urlopu na łonie natury, który z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom, a rodzicom pozwoli odpocząć od codziennego pośpiechu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*