Wymarzony kolor, dzięki profesjonalnym farbom do włosów

farby do włosów

Włosy stanowią bardzo ważny element całego wizerunku, szczególnie w przypadku kobiet. Okalają twarz, więc przyciągają uwagę i spojrzenia, dlatego tak ważne jest, aby były zadbane, wypielęgnowane, ładnie uczesane, ale przede wszystkim, żeby miały odpowiedni kolor. Na szczęście obecnie, dzięki profesjonalnym farbom do włosów można uzyskać niemal każdy odcień, o jakim się marzy. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i odwagi.

Dlaczego kobiety tak chętnie farbują włosy?

Koloryzacja włosów daje wiele możliwości zmiany tego, co nie do końca udało się naturze lub tego, z czego po prostu nie jesteśmy zadowolone. Poza tym czasami przychodzą w życiu takie momenty, w których bardzo chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie i to wtedy właśnie najczęściej sięgamy po farby do włosów. Mają one tę niewątpliwą zaletę, że nawet jeśli koloryzacja jest trwała to i tak można niemal w każdej chwili zmienić jej efekty. Chociaż warto też zawsze pamiętać o tym, że w niektórych sytuacjach ,,przemalowanie’’ włosów jest trudne lub zupełnie niemożliwe i jedynym rozwiązaniem okazuje się zdjęcie farby, które niestety nie wpływa korzystnie na kondycję naszych kosmyków. Poza tym często wiąże się z przejściowym kolorem, który nie należy do najładniejszych.

Czy warto zainwestować w koloryzację włosów w profesjonalnym salonie?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów przeznaczonych do koloryzacji włosów. Wybór kolorów, odcieni, konsystencji i producentów jest naprawdę ogromny. Trzeba przyznać, że niektóre z ogólnodostępnych farb do włosów są naprawdę dobre i skuteczne, jednak przy ich wyborze trzeba zachować czujność, ponieważ może się zdarzyć, że wyrzucimy pieniądze w błoto, a dodatkowo nasza fryzura będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Pozostaje jeszcze inna kwestia – w warunkach domowych nigdy nie uzyskamy takiego efektu jak w profesjonalnym salonie i nie chodzi tutaj wyłącznie o kolor (kolorysta ma możliwość mieszania ze sobą różnych farb, aby uzyskać niepowtarzalny, spersonalizowany odcień), ale również o pielęgnacje. Samodzielnie farbowanie może narazić nasze włosy na zniszczenie i przesuszenie, szczególnie jeśli decydujemy się na rozjaśnianie. W konsekwencji blond staję się ,,płaski’’ i sztuczny, a co za tym idzie cała fryzura nie wygląda dobrze.

Natomiast specjalista nie tylko dobierze odpowiedni odcień, lecz także zadba o kondycję włosów, stosując odpowiednie kosmetyki. Dzięki temu mamy gwarancję, że po zabiegu będziemy cieszyć się zarówno pięknym kolorem, jak i znakomitą kondycją włosów.

Dobra farba do włosów

Nie ma jednej, sprawdzonej receptury na dobry produkt do koloryzacji, ale jedno jest pewne – należy szukać farb do włosów bez amoniaku. Dlaczego? Ponieważ to bardzo szkodliwa substancja, która osłabia kondycję włosów i po prostu je niszczy, a dodatkowo ma bardzo silny zapach, który utrudnia nakładanie. Zdecydowanie lepszym wyborem są te farby, które zostały zrobione na bazie naturalnych składników, np. olejków roślinnych. Jednak wiadomo, że nie zawsze mamy czas i ochotę na uważne czytanie składu na opakowaniu. Dlatego właśnie lepiej udać się do specjalisty, który z pewnością nie narazi naszej fryzury na działanie niekorzystnych substancji.

L’Oreal Professionnel Paris oferuje szereg zabiegów koloryzacyjnych opartych na produktach najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo i spektakularne efekty, bez względu na to, o jakim kolorze aktualnie marzymy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*