Jak wygrać sprawę rozwodową?

sprawa rozwodowa

sprawa rozwodowaPolska to katolicki kraj, w którym co roku bardzo dużo osób bierze ślub kościelny. Dla każdego jest to podniosłe wydarzenie. Nie tylko para młoda, ale wszyscy zaproszeni goście, szykują się na ten dzień ze zdwojoną siłą. Niektórzy wcześniej biorą ślub cywilny (albo zamiast kościelnego). W ten sposób, rok w rok przybywa ludzi, którzy weszli w związek małżeński.

Zazwyczaj nowożeńcy myślą w takim momencie, że przyjdzie im żyć z drugą osobą do ich ostatnich dni. Zresztą, to przecież przysięgają w trakcie uroczystości. Po jakimś czasie coraz więcej jednak osób dochodzi do wniosku, że to nie była dobra decyzja. Bardzo dużo ludzi decyduje się na rozwód i nie chce dalej żyć z partnerem czy partnerką. Czasami rozstania są zgodne. Takie małżeństwa zdają sobie sprawę, że coś bezpowrotnie się wypaliło i decydują się podążać zupełnie innymi ścieżkami. W tych przypadkach rozwody przebiegają szybko i sprawnie. Najczęściej mąż z żoną sami decydują o podziale majątku i relacjach z dziećmi. Są jednak sytuacje, w których obie stroną chcą zawzięcie walczyć o swoje prawa. Uważają, że rozpad pożycia nie nastąpił z ich winy. Wtedy kwestia już się komplikuje i trzeba nastawić się na trudne rozprawy. Co jednak zrobić, aby finalnie wyjść z nich zwycięsko?

Przede wszystkim, najważniejsze jest odpowiednie wyczucie czasu. Jeśli wiecie, że Wasza jeszcze obecna żona (czy mąż) też będzie domagać się swoich praw, to musicie zacząć szybko działać. Jeśli prawda jest po Waszej stronie, to jesteście w stanie jej dowieść. Musicie jednak w porę wykonać kilka niezbędnych kroków. Pierwszym z nich jest wynajęcie detektywa. Szczególnie, jeśli macie pewność, że Wasza partnerka Was zdradza. Wiele osób nie chce podejmować takiego tematu. Jest to błędne podejście, ponieważ w sądzie trzeba przygotować się na „walkę na noże”, zwłaszcza, kiedy nie ma mowy o żadnym kompromisie. Dobra agencja detektywistyczna jest w stanie zgromadzić odpowiednie dowody (oczywiście, jeśli rzeczywiście dana kobieta dopuszcza się zdrady czy innych niecnych uczynków). Takie dokumenty to bardzo dobra karta przetargowa. Czasami pokazanie tych zdjęć czy papierów już wystarczy, aby druga strona zmniejszyła swoje warunki. Na pewno też takie dowody będą bardzo ważne dla składu sędziowskiego, który będzie orzekał w konkretnej sprawie.

Bez wątpienia, kluczowy jest też dobór odpowiedniego prawnika. Taka osoba powie, jak dokładnie zachowywać się w sądzie, co mówić, a czego nie. Odpowiedni adwokat doskonale orientuje się w takich przypadkach i zdaje sobie sprawę, jak to wszystko przebiega. Jego doświadczenie może okazać się bezcenne. Oczywiście, im lepszy prawnik, tym większe koszty, ale jeśli rozprawa ma być wygrana, to trzeba liczyć się z wydatkami. Prawnicy znają sędziów i wiedzą, jakie aspekty trzeba szczególnie uwypuklić, a które omijać szerokim łukiem.

Wygrana w czasie rozprawy sądowej nie jest możliwa bez odpowiedniego przygotowania. Strona musi być porządnie ubrana i zadbana. Powinna wypowiadać się spokojnie i dać się poznać jako osoba rozważna i stonowana, która rzeczywiście wie, co mówi i ma rację we wszystkich aspektach.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi LawCenter.pl .

[Głosów:2    Średnia:3/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*