Jak wybrać idealny hotel dla siebie?

idealny hotel

Ważnym czynnikiem, decydującym o tym czy nasze wakacje bądź urlop będą udane, jest wybór hotelu. Często wybieramy pierwszy lepszy, myśląc, że i tak rzadko będziemy w nim przebywać. Na miejscu spotykają nas przykre niespodzianki – brzydkie krajobrazy za oknem, nieprzyjemne zapachy, zimna woda pod prysznicem, zepsute gniazdka. Nawet jeśli do hotelu będziemy wracać tylko po to, by odpocząć po całym dniu zwiedzania, warto wybrać taki, który zapewni nam komfort. Na co warto zwrócić uwagę?

Lokalizacja

Lokalizacja jest bardzo istotna na etapie wyboru hotelu. Sprawdźmy dokładny adres i mapkę – nie sugerujmy się opisem, on ma nas przyciągnąć i zachęcić do odwiedzenia strony, dlatego często zobaczymy tam zachwalające stwierdzenia „blisko centrum”. Jeśli hotele położone w środku miasta będą dla nas zbyt drogie, przeanalizujmy, ile zajmie nam dojazd do miejsc, które chcemy zobaczyć – czy hotel położony jest blisko przystanku, czy może blisko metra? Nie warto tracić cennych godzin naszego urlopu na dojazdy trwające kilka godzin.

Cena a standard

Skorzystajmy z wyszukiwarek internetowych, które umożliwiają nam przeanalizowanie cen, opinii, obejrzenie galerii. Często cena za pokój w hotelu 2-gwiazdkowym jest zbliżona do tej w 4-gwiazdkowym. Za to standard w tych pokojach jest zupełnie różny. Lepiej dopłacić parę złotych i zapewnić sobie komfort i spokój, zamiast płacić wygórowane sumy za średnie warunki. Sprawdźmy także, czy podana cena jest za osobę, czy za dobę oraz – jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, czy ich pobyt jest darmowy. Jeśli planujemy spotkania z przyjaciółmi bądź służbowe, sprawdźmy czy na miejscu znajduje się hotelowa restauracja oraz czy hotel jest na bieżąco z nowymi technologiami, jak chociażby bezprzewodowy internet, który jest niezbędny w pracy.

Opinie o hotelu

To bardzo cenne informacje. Możemy je znaleźć np. na serwisach rezerwacyjnych czy profilu na Facebooku danego hotelu. Zadowolony klient – lub wręcz przeciwnie, na pewno nie omieszka polecić hotelu innym lub ich ostrzec. Opinie weryfikują plusy i minusy danego miejsca oraz to, jak opis hotelu ma się do rzeczywistości. Sprawdźmy prywatne zdjęcia użytkowników, które dodają do galerii. Warto również zajrzeć na fora internetowe – to prawdziwa kopalnia wiedzy jeśli chodzi o opinie o hotelach. Pamiętajmy, że jednorazowe wpadki mogą się zdarzyć nawet najlepszym, dlatego nie zwracajmy uwagi na pojedyncze opinie, ale na całokształt.

Udogodnienia

Sprawdźmy, co znajduje się w pokoju, który zamierzamy wynająć – czy jest w nim osobna łazienka, bar, telewizor, aneks kuchenny, wi-fi, klimatyzacja. Dopytaj, czy jest zmieniana pościel oraz czy posiłki dostosowane są indywidualnie – np. gdy jesteśmy na coś uczuleni bądź unikamy danych składników. Jeśli w pokoju widzimy relikty przeszłości, jak chociażby kineskopowy telewizor, oznacza to, że wystrój nie był zmieniany kilka dobrych lat. Czy w cenę pokoju wliczone są posiłki, parking, basen? Przeanalizujmy też w jakim stopniu zamierzamy korzystać z tych dóbr i czy nie lepiej wynająć pokój bez niektórych zbędnych luksusów, skoro nie mamy zamiaru z nich korzystać. Jeśli planujemy na wyjazd zabrać zwierzaka, nie zapomnijmy upewnić się, że hotel jest przyjazny zwierzętom.

Artykuł powstał we współpracy z hotelprofessionals.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*