Jak wybrać baterie umywalkowe?

umywalki

umywalkiKiedy projektujemy swoją łazienkę i wybieramy akcesoria do niej, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość produktów oraz ich trwałość. Należy bowiem zwrócić uwagę na to, że łazienki nie remontuje się zazwyczaj co kilka lat.

Powinna ona wystarczyć nam na minimum kilkanaście i przy tym wyglądać nadal dobrze. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o armaturę łazienkową, ale istotne jest również to, żeby wykonano ją z materiałów najwyższej jakości. Wtedy bez problemu baterie umywalkowe mogą nam służyć przez wiele lat.

Obecnie coraz więcej producentów baterii umywalkowych stawia przede wszystkim na jakość. Dostrzegają one, że konsumentom zależy na trwałości i są oni w stanie zapłacić za to nawet wyższą cenę. Dużą popularnością cieszą się więc firmy, które posiadają odpowiednie doświadczenie na rynku i udało im się zdobyć renomę. Niektóre z nich królują na rynku akcesoriów łazienkowych już od dziesięcioleci. Najlepiej jest postawić więc na produkt takiej właśnie firmy, który z pewnością będzie nam dobrze służył. Większość firm poddaje swoje baterie umywalkowe setkom różnych testów, zanim wpuszczą je na rynek do sklepów. Postawmy więc na produkt sprawdzony.

Kolejną kwestią, która jest równie ważna jest oczywiście design baterii umywalkowej. Wielu osobom wydaje się, że wszystkie baterie umywalkowe wyglądają tak samo i że nie ma to najmniejszego znaczenia. Jest to dużym błędem. Takie małe elementy potrafią bowiem nadać łazience całkiem innego charakteru i sprawić, że będzie ona stanowiła doskonałą całość. Producenci baterii umywalkowych prześcigają się obecnie w swoich pomysłach i projektach. Można dostać dziś baterie klasyczne z kurkami o tradycyjnym wyglądzie, jak i baterie bardzo nowoczesne, z uchwytami i w kwadratowych kształtach. Ważne jest, żeby zawsze wybierać do łazienki jedną linię produktów. Bateria łazienkowa powinna więc pochodzić z tej samej serii, co bateria prysznicowa i wannowa. Poza tym, należy do nich dopasować również deszczownię i słuchawkę od prysznica. Wiele osób zwraca również uwagę na to, żeby włączniki światła, kaloryfer, czy też punkty świetlne były idealnie dopasowane kształtem do siebie. Dzięki temu można swobodnie osiągnąć upragniony efekt łazienki eleganckiej i luksusowej.

Baterie łazienkowe umywalkowe można dzisiaj dostać w różnych cenach. Wszystko zależy oczywiście od zastosowanych materiałów, a także od tego, z jakiej linii one pochodzą i od jakiego producenta. Podobnie wygląda kwestia baterii umywalkowych do kuchni. Tam różnica wynika również z rozwiązań takich, jak wyciągana słuchawka na sznurku, która umożliwia wlanie wody do większych pojemników i wiaderek. Warto więc wybrać produkt, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom, a w razie czego po prostu poszukiwać jego tańszego odpowiednika, który będzie wyglądał podobnie. Wzory stosowane przez różne firmy zazwyczaj są do siebie bardzo podobne i można wybrać coś idealnego za nieco niższą cenę. Nie ma więc potrzeby wybierania najdroższego produktu na rynku. Często można również negocjować cenę, jeżeli wybiera się wiele produktów danej marki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Internetowym salonem łazienek Banyo.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*