Wady i zalety makijażu permanentnego

permanentny

permanentnyMakijaż, którego nie musimy robić każdego ranka, bo już mamy go na twarzy? Brzmi jak marzenie! Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny, który jest z nimi przez cały czas. To tak naprawdę rodzaj tatuażu, jednak efekty nie są wieczne. Co trzeba wiedzieć zanim zdecyduje się na zabieg?

Czy mogę zrobić pełny, permanentny makijaż?

To zależy co uważa się za pełny makijaż. Najczęściej oferowane są zabiegi, które przyciemniają brwi, podkreślają usta i linię rzęs. Oczywiście można wybrać intensywność takiego makijażu. Większość pań decyduje się na delikatną poprawę urody, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby był on mocniejszy. Efekt, który widać zaraz po zabiegu jest mocno przerysowany – makijaż wydaje się być bardzo mocny. Dopiero po dwóch tygodniach uda się zobaczyć właściwy efekt zabiegu. Jeśli chcemy na stałe wykonturować twarz, nanieść trochę różu na policzki, to niestety, takich zabiegów się nie przeprowadza. Głównie dlatego, że z biegiem lat zmieniają się ks
ztałty twarzy i taki makijaż mógłby wyglądać bardzo źle.

Czy to na zawsze?

Dla jednych to wada, dla innych zaleta – efekty utrzymują się kilka lat. W zależności od tego w jakim stanie jest nasza cera. Jeśli mamy skłonności do przetłuszczającej się skóry, efekty zabiegu mogą być widoczne jedynie dwa lata, a przy suchej skórze nawet 8! Po takim czasie należy go powtórzyć. Mimo wszystko jest to bardzo duża wygoda, dla każdej kobiety, która nie ma zbyt wiele czasu o poranku.

Jak się przygotować do zabiegu?makijaż permanentny

Przede wszystkim należy dobrze wybrać salon, w którym się na niego decydujemy. Kusząco niska cena powinna odstraszać! Każdy salon można sprawdzić poprzez certyfikaty i atesty, których nie powinno się ukrywać przed klientami. Drugim krokiem jest rozmowa z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg. Powinna być na tyle kompetentna, aby odpowiednio dobrać kolor i moc makijażu, dzięki czemu będziemy dobrze wyglądać. Nierówne kreski na powiekach czy brwiach nie będą dobrze wyglądały. Jeśli już się zdecydowałyśmy to miejmy na uwadze fakt, że zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Co prawda składniki tuszu są naturalne, ale są wprowadzane za pomocą igły. To skutkuje bólem i opuchnięciem powiek, a po zabiegu może się pojawić opryszczka.

Najważniejszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest czystość gabinetu. Igły muszą być jednorazowe, zabieg wykonuje się w jednorazowych rękawiczkach. W gabinetach, które są nieodpowiednio przygotowane można zarazić się bakteriami i wirusami.

Blizny?

Dla kobiet po chemioterapii taki makijaż może być prawdziwym wybawieniem. Dzięki niemu, chociaż wizualnie, odzyskają brwi. Najnowsze techniki polegają na rysowaniu włosków zamiast wypełnianiu całych brwi, dzięki czemu makijaż wygląda bardzo naturalnie. Delikatna kreska na powiece pozwoli uzyskać złudzenie rzęs. Dla każdej kobiety, która ma blizny, plamy oraz różnorakie zmiany skórne makijaż permanentny będzie idealny, bo pokryć nim można każdą, zagojoną, niedoskonałość.

Jak zwykle, należy wybierać mądrze, a permanentny makijaż okaże się świetnym przyjacielem dla każdej kobiety. Jeśli pamięta się o tym, że gabinet, w którym go wykonujemy powinien być sterylnie czysty, a osoba, która nam go robi, będzie profesjonalna to nie mamy się czego obawiać.

Artykuł został przygotowany przez firmę www.twojezacisze.pl – Gabinet kosmetologii profesjonalnej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

1 Komentarz

  1. Kilka dni temu zrobiłam makijaż permanentny u Magdaleny Bąk w Warszawie i jestem pod wielkim wrażeniem. Dopiero teraz jak widzę ten piękny makijaż, uświadomiłam sobie, że sama nie potrafiłam się dobrze malować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*