Jak uprawianie sportu wpływa na aktywność seksualną?

aktywność seksualna

Osobom, które zauważyły u siebie spadek popędu seksualnego prawie zawsze poleca się intensywną aktywność fizyczną. Jednak czy rzeczywiście sportowi maniacy są osobami aktywnymi seksualnie? Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, niż może się z początku wydawać. Ten artykuł postara się wyjaśnić, w jaki sposób częste uprawianie sportu może wpłynąć na libido zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób.

Pozytywne skutki aktywności fizycznej dla libido

Zależność między regularnym uprawianiem sportu, a popędem seksualnym jest dosyć prosta. Kiedy pocimy się w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, wydzielamy intensywnie feromony, przez co stajemy się bardziej atrakcyjni dla innych. Ten sam efekt może zadziałać również na nas, stąd wniosek że wspólne bieganie jest naprawdę dobrym pomysłem dla par.

Oczywiste jest również, że poprawa sprawności fizycznej spowodowana przez regularne ćwiczenia zdecydowanie większa seksualną wydolność. Nie chodzi tu jednak tylko o to, że osoby bardziej wytrzymałe fizycznie w mniejszym stopniu ryzykują, że w trakcie seksu po prostu się zadyszą. Okazuje się bowiem, że intensywne ćwiczenia pobudzają krążenie, co z kolei bardzo pozytywnie wpływa na erekcję.

Wreszcie za przykład pozytywnego wpływu biegania na ochotę na seks należy uznać poprawę pewności siebie. Bardzo często powodem braku libido u mężczyzn jest przede wszystkim przekonanie o własnym braku atrakcyjności. Z kolei jeśli uda nam się wyrobić sobie piękne ciało w trakcie ćwiczeń, na pewno poczujemy się o wiele bardziej atrakcyjni nago, a przez to o wiele bardziej pewni siebie w łóżku.

Czy istnieją zagrożenia?

O ile wymienione powyżej zalety uprawiania sportu z perspektywy libido są niewątpliwie bardzo przekonujące, niektórzy sądzą, że częste uprawianie sportu może mieć na nie negatywny skutek. Czy to prawda?

Otóż powodem, dla którego często zauważa się spadek zainteresowania seksem u pasjonatów sportu jest fakt, że zdarza im się poświęcić treningom w takim stopniu, że istotny aspekt ich życia, jakim jest życie seksualne zdecydowanie odchodzi na drugi plan. Osiąganie coraz lepszych wyników w sporcie może dać podobną satysfakcję, co zbliżenia z partnerem, a intensywne treningi pochłaniają dużo czasu i energii. Nic dziwnego więc, jeżeli osoba poświęcająca się sportowi może stracić nieco ochoty na seks, szczególnie jeżeli po treningach jest bardzo wyczerpana. Osobom będącym w związku poleca się więc zachowanie równowagi między sportem a życiem intymnym, dzięki której to drugie nie ucierpi nadmiernie.

Uprawianie sportu a uprawianie seksu

Jak widać, uprawianie sportu może być bardzo korzystne z perspektywy libido, jeżeli nie stanie się główną treścią naszego życia. Jednak w gruncie rzeczy to samo można powiedzieć o każdej pasji, która pochłania sporą część naszego czasu. Najważniejsze jest więc, by poświęcając się jej nie zapomnieć o życiu intymnym, która to sfera wymaga poświęcenia jej uwagi – wspaniały seks nie jest czymś, co przyjdzie do nas samo.

Nieocenionej pomocy w przygotowywaniu artykułu udzieliła strona świat-libidizer.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*