Twój narciarski start, czyli jak najlepiej uczyć się jazdy na nartach

jazda na nartach

Narty to zdecydowanie najbardziej popularny sport zimowy, który cieszy się popularnością wśród osób w każdym wieku i z całego świata. Jest to nieodłączny element zimowych wczasów. Osoby, które nigdy nie miały okazji spróbować się w tej dyscyplinie oglądając doświadczonych narciarzy podbijających stoki mogą zapałać chęcią, by samemu pozwolić sobie na narciarskie szaleństwa.

Osoby, które dopiero zaczynają naukę jazdy na nartach wybierają jedną z poniższych opcji:

  • samodzielna nauka
  • nauka ze znajomymi lub członkami rodziny, którzy posiadają umiejętności narciarskie
  • indywidualna nauka z instruktorem
  • grupowa nauka z instruktorem

Warto poznać plusy i minusy wszystkich tych możliwości chcąc rozpocząć narciarską przygodę w optymalny sposób.

Narty „na łapu capu”

Pierwsze dwie opcje wymienione powyżej są chętnie wybierane przez osoby, które chcą nauczyć się podstaw narciarstwa bez konieczności wydawania pieniędzy na profesjonalną naukę. Trzeba jednak pamiętać, że szczególnie w przypadku tej pierwszej opcji istnieje ryzyko popełnienia bardzo poważnych błędów. Wypożyczenie sprzętu nie jest trudne, jednak istnieje możliwość niewłaściwego dobrania nart lub wyregulowania wiązania, co nawet na najprostszych stokach może skończyć się kontuzją.

Natomiast jeśli chodzi o pobieranie nauk od znajomych i członków rodziny, rzeczywiście nie jest się samym podczas stawiania pierwszych kroków, jednak nawet osoba, która posiada nienajgorsze umiejętności narciarskie, ale jest pozbawiona kompetencji instruktorskich może nie być w stanie pokazać „z czym to się je” w wystarczająco klarowny sposób i zachować cierpliwości dla błędów początkującego. Ostatecznie w ten sposób można nauczyć się podstaw (choć ryzyko kontuzji jest spore), jednak raczej ciężko wyjść poza ten pierwszy etap.

Chcesz solidnej nauki? Zwróć się do profesjonalisty!

Indywidualna nauka z instruktorem to zupełnie inna para kaloszy. Instruktora można znaleźć na każdym stoku i w przypadku lekcji indywidualnych wynajęcie go kosztuje około 60-100 zł za godzinę; jest to wydatek, który warto uczynić, by zyskać dobry początek, który stanie się podstawą dla rozwijania narciarskiej pasji.

Grupowa nauka z instruktorem też ma ogromny urok! Zazwyczaj jest elementem kilkudniowego zorganizowanego wyjazdu i pozwala uczyć się narciarstwa razem z całą grupą osób, które również dopiero łapią bakcyla, co zapewnia niezwykle zabawną atmosferę. W przypadku zagranicznego wyjazdu warto skorzystać z usług polskiego instruktora, które są o wiele tańsze niż nauka u instruktora lokalnego.

Dobry początek kluczem do sukcesu

Jak widać po przedstawionych powyżej argumentach, warto przygotować te kilkaset złotych, by rozpocząć naukę jazdy na nartach u dobrego instruktora. Niezależnie od tego, czy dokona się wyboru nauki indywidualnej czy grupowej, profesjonalny instruktor może dać początkującemu narciarzowi solidne podstawy, które może zaoferować jedynie profesjonalista. Dzięki temu można z czasem zacząć jeździć na coraz bardziej zaawansowanych stokach i poczuć prawdziwą miłość do nart.

Portal Sporty-Zimowe.pl wsparł nas merytorycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*