Tatuaż – jak się do tego zabrać i co wziąć pod uwagę?

tatuaż

Osoby rozważające zrobienie sobie tatuażu muszą odpowiedzieć sobie na szereg pytań, zaczynając od „Czy naprawdę jestem pewny/a, że to dobra decyzja?”, a jeżeli odpowiedź będzie twierdząca – „Jakie studio tatuażu wybrać?”, „Jaki wybrać wzór?” i „Gdzie umieścić tatuaż?”. Ten artykuł ma za zadanie podpowiedzieć, czym kierować się przy podejmowaniu tych decyzji.

Najbardziej podstawowa decyzja

Tatuaż to poważna decyzja i choć istnieje możliwość usunięcia go, jest to opcja czasochłonna i kosztowna. Warto więc robić sobie tatuaż tylko wtedy, gdy:

  • Jest się naprawdę pewnym, że pragnienie wykonanie go zdecydowanie góruje nad wątpliwościami. Warto zdać sobie sprawę nie tylko z tego, że tatuażu nie jest łatwo się pozbyć, ale i robienie dużych tatuaży trwa po kilka godzin i potrafi być bolesne, szczególnie w końcowej fazie. Trzeba więc spojrzeć w lustro i zapytać się samego siebie, czy jest się gotowym na taką sesję.

  • Została wykonana konsultacja z lekarzem, by dowiedzieć się, czy istnieją przeciwskazania z powodu których zrobienie sobie tatuażu może mieć poważne konsekwencje

  • Środki finansowe pozwalają na zrobienie sobie upragnionego tatuażu – większy tatuaż wykonany w naprawdę dobrym studio to conajmniej 500 zł

Jeżeli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, znaczy to, że nie ma przeszkód, by umieścić na ciele wspaniały tatuaż!

Nie należy oszczędzać na jakości

Najbardziej niezawodnym sposobem na to, by zrobić sobie świetny tatuaż w możliwie komfortowych warunkach jest wybór profesjonalnego studia, które cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami. Profesjonalne studio to większy wydatek, ale trzeba pamiętać, że w tym przypadku absolutnie nie można rezygnować z jakości. Warto też zwrócić uwagę na to, że bardzo dobrzy tatuatorzy są osobami, które nie mogą się opędzić od klientów, w związku z czym często trzeba poczekać trochę dłużej, by uzyskać ich usługi. Podsumowując – licząc na bardzo dobry tatuaż, trzeba dokładnie zapoznać się z tematem oraz uzbroić się w cierpliwość.

Tatuaż – gdzie go sobie zrobić i jaki?

Jeśli chodzi o miejsce, w którym będzie umieszczony tatuaż, trzeba dokładnie zastanowić się, czy wytatuowanie się w widocznym miejscu jest dobrą decyzją z punktu widzenia wizerunku. Niektórzy są gotowi, by z dumą demonstrować swoje tatuaże, inni umieszczają je w miejscu mniej widocznym, tak by nie rzucać się z nim w oczy.

Jeśli chodzi zaś o wzory, występuje oczywiście pełna dowolność, chociaż istnieje cały szereg często wykorzystywanych koncepcji. Niektórzy decydują się na umieszczenie czegoś osobistego lub awangardowego, inni zaś na jeden z popularnych wzorów. Najpopularniejsze motywy to:

  • cechujący się miękkimi konturami, pełen szczegółów subtelny

  • oparty na czarnym barwniku, bardzo wyrazisty tradycyjny

  • tatuaż kultowy, czyli tribal

  • czerń i szarość – jak sama nazwa wskazuje, operujący jedynie dwoma kolorami,

  • przypominający fotografię realistyczny

Warto dokładnie zapoznać się z każdym z wymienionych wzorów, by znaleźć ten, który nam najbardziej odpowiada. Można również skonsultować się z tatuatorem, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie można marnować jego czasu – tatuatorzy denerwują się, gdy klienci nie mogą się zdecydować.

Przemyślany wybór popłaca

Jak widać, podejmując decyzję o wykonaniu tatuażu, trzeba wziąć pod uwagę sporą ilość aspektów. Jednak gdy uda się zrobić sobie przepiękny tatuaż, satysfakcja jest naprawdę niesamowita! Dobry tatuaż jest prawdziwym powodem do dumy.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Zdobienie-Ciała.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*