Suplementy diety wspomagające odchudzanie

suplementy diety

Suplementy diety wspomagające działanie odchudzania to czysta biologia. Oczywiście nie wszystkie preparaty są jednakowo skuteczne, a część z nich to po prostu placebo. Warto wiedzieć, czym się kierować przy zakupie, aby suplement faktycznie odchudził nasze ciało, nie tylko portfel.

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

Czym są suplementy diety?

Termin określa preparaty (tabletki, proszki itp.) mające za zadanie uzupełnić niedobory i wspomagać konkretny cel estetyczny lub zdrowotny – w naszym przypadku spadek wagi. Suplementy nie są lekiem, są kompozycją składników niezbędnych naszemu organizmowi. Stosowanie oryginalnych środków jest bezpieczne dla zdrowia i nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi – o ile nie przekraczamy dawki zalecanej przez ich producenta.

Na co zwracać uwagę wybierając suplementy diety?

Suplementy diety powinny pochodzi z kraju wysokorozwiniętego, być opatrzone czytelną etykietą, w języku, który potrafimy zrozumieć. Producent powinien nam być znany lub musi istnieć łatwa możliwość sprawdzenia opinii na jego temat.

Suplementy działają łagodnie, aby poczuć ich dobroczynny wpływ potrzebny jest czas i regularne dawkowanie. Dobrze, jeśli suplement diety wspomagający odchudzanie ma bogaty skład wspomagający przemianę materii, pracę metabolizmu i zapobiegający niedoborom witamin i minerałów. Ma on również chronić nas przed spadkami energii, ogólnym osłabieniem powstałym na ogół w skutek zmniejszenia ilości przyjmowanych węglowodanów np., gdy odstawiamy słodycze. Dobry suplement MUSI hamować łaknienie i tłumić uczucie głodu, do czasu aż nasz żołądek naturalnie się skurczy.

Suplementy diety a indywidualne potrzeby.

Profesjonalni producenci suplementów doskonale rozumieją, że zapotrzebowanie naszego organizmu różni się, ze względu na wiek, styl życia (siedzący, aktywny), jak również, że różne są nasze problemy. Jeśli dotychczas objadałeś się na potęgę najważniejszą rolę w suplemencie odegra błonnik pokarmowy, który pęczniejąc w żołądku pomoże nam szybciej zaspokoić głód, nie zwiększając przy tym spożycia kalorii. Osoby aktywne fizycznie mają wyższe zapotrzebowanie na białko (budulec mięśni) i składniki mineralne. Stosując suplementy będziemy mniej narażeni na kontuzje i niedobory energetyczne. Jeśli masz słabość do słodyczy rozglądaj się za środkami wzbogaconymi o chrom – naturalnie hamuje on ochotę na cukier.

Pamiętaj! Szybsze trawienie i sprawny metabolizm pozwolą ci od czasu do czasu bez konsekwencji i wyrzutów sumienia cieszyć się ulubionymi potrawami – bez względu na to czy lubisz zjeść słodko czy tłusto.

pl.728x90v2_51d11eef941b7

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*