Stylowy sezon jesienno-zimowy z marką Wojas

botki na zime wojas

Jak bardzo stylowa będzie jesień i zima w wersji Wojas pokazują najnowsze reklamy z Barbarą Kurdej-Szatan i Sebastianem Karpiel-Bułecką. Są oni pokazywani w górskiej scenerii, co wywołuje skojarzenia, że to rzeczy marki o potężnej sile, niczym góry. W innym znaczeniu chodzi o pewność, niezawodność, trwałość i wysoki jak góry poziom wykonania.

Co do trzeciego wymiaru znaczeniowego zapewne ważne są walory praktyczne, czyli że marka ma w swojej ofercie takie buty, które nadają się do tego, by spacerować po górach. Obie osobowości prezentują buty z jesienno-zimowej oferty firmy Wojas. Aktorka z kolekcji damskiej, a piosenkarz – z męskiej. To tegoroczni ambasadorzy sklepów z butami Wojas.

Oprócz spotu telewizyjnego odbyła się także sesja zdjęciowa promująca najnowszą kolekcję butów ze sklepów Wojas, które doskonale łączą się z wizerunkiem wybranych do promocji artystów. Elegancka sesja po mistrzowsku łączy wyrazisty charakter oraz temperament aktorki ze spokojem i charyzmą znanego muzyka i wokalisty. Zarówno sesję jak i backstage można zobaczyć na stronie marki: http://wojas.pl/Zastosowano minimalistyczną scenografię oraz idealnie dobrano stylizacje.

Najnowsza kolekcja jesień – zima 2017/2018

Najnowsza kolekcja JZ2017 nosi znamiona wyrafinowanej elegancji, ale także wygody. Widać wyraźnie inspirację najnowszymi trendami. W kolekcji dominują najmodniejsze kolory tego sezonu jak bordo, szarość, granat, beż, brąz, a także klasyczna czerń.  W produkcji najnowszych modeli obuwia użyto skór o najwyższej jakości oraz dobrano podkreślające charakter obuwia dodatki. Damska kolekcja zawiera zarówno modne w tym sezonie botki, jak i zamszowe kozaki z długością daleko w górę za kolano. Dla mężczyzn oferowane są nie tylko klasyczne buty do garnituru, ale także kozaki w różnych fasonach i kolorach. Obie kolekcje – damska i męska zawierają też modele trekkingowe – właśnie do wyprawy w góry.

Zdjęcia wizerunkowe do kampanii promocyjnej zimowej kolekcji butów Wojas zrealizowane zostały w warszawskim studiu fotograficznym. Elegancki klimat sesji osiągnięto używając szarego tła, a przestrzeń została uzupełniona meblami o nowoczesnym designie. Zdjęcia wykonał Mateusz Stankiewicz, uważany za jednego z najlepszych fotografów mody w Polsce.

sklep z butami wojas

Kilka słów historii

Marka Wojas powstała w Nowym Targu w Polsce, gdzie produkowane były za czasów PRL tzw. Relaksy – charakterystyczne kozaki z grubą, piankową cholewka z napisem marki. Ich wygląd był, delikatnie mówiąc, kontrowersyjny, a jednak pozostały symbolem lat 80. XX wieku. Wtedy w tym samym mieście Wiesław Wojas – przedstawiciel rodu związanego od wielu pokoleń z produkcją obuwia, podjął decyzję o szyciu butów pod marką Wojas, dając swoim nazwiskiem komunikat o wysokim poziomie jakości. W roku 1990 roku, zatrudniając zaledwie kilka osób, otworzył pierwszy salon firmowy. Już w pierwszym roku istnienia firmy Wojas, do sklepów w całej Polsce trafiło kilkadziesiąt tysięcy par butów.

Buty Wojas były  modne, ale raczej stonowane i klasyczne. Solidne materiały, a więc  prawdziwa skóra, dawały gwarancję najwyższej jakości. Mogły podobać się tradycjonalistom  w ubiorze, ceniącym sobie wyważoną elegancję. Marka dopiero z czasem odważyła się pójść bardziej radykalnym torem. Przyszedł bowiem taki moment, kiedy trzeba było by zwrócić baczną uwagę na modne wzornictwo i wprowadzić do kolekcji odrobinę szaleństwa. Na solidnych podstawach, jakie miała marka oraz doświadczeniu i pasji Wiesława Wojasa udało się sprostać wyzwaniom rynku.

W 1994 roku właściciel marki zdecydował się odkupić od syndyka masy upadłościowej NZPS Podhale (firmy produkującej wspomniane „relaksy”) część wydziałów likwidowanego kombinatu wraz z maszynami. Pozwoliło mu to osiągnąć szybki wzrost mocy produkcyjnych. Zachowane zostały setki zagrożonych miejsc pracy, bo w ciągu zaledwie jednego roku zatrudnienie w przedsiębiorstwie potroiło się. W końcu w 1996 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące sklepy firmowe i rozpoczęła aktywną rozbudowę sieci.

W okresie 2007-2008. ZPH Wojas przekształcono w spółkę akcyjną, która zadebiutowała na giełdzie. W ciągu 3 lat liczba sklepów z butami niemal się podwoiła, osiągając liczbę 120.

buty meskie wojas

W 2009 roku spółka rozpoczęła rozbudowę zakładu produkcyjnego. Zakupiono i wdrożono nowy wtryskowy system montażu obuwia oraz postawiono nowe maszyny szwalnicze i montażowe. Co znamienne, połowa kosztów inwestycji – 12 milionów złotych – została sfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ta świetna polska firma była i jest obecnie znana i ceniona zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Na dzień dzisiejszy Wojas Spółka Akcyjna – to jeden z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech. Wojas produkuje rocznie kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie znajdują się zarówno eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, jak i dobrze przemyślane – modne i wygodne – modele młodzieżowe, w tym także obuwie trekkingowe. Wojas ma do zaoferowania nie tylko buty, ale i wysmakowaną galanterię skórzaną, która w sklepach z butami tej marki jest coraz bardziej obecna. Są to torebki, teczki, portfele i paski.

Część produkcji Wojas przeznaczona jest dla służb specjalnych. Wojas od kilku lat dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej oraz straży granicznej, jak również  poczty polskiej, służb leśnych i transportowych. Wojas S.A. zatrudnia przy produkcji oraz sklepach z butami w całej Polsce już blisko 1500 osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

3 Komentarze

  1. Znam obuwie tej marki. Miałam kiedyś kozaczki, które służyły mi wdzięcznie przez 3 sezony 🙂 Jakość robi robotę. Ale o tym, że mają również inne elementy galanterii mówiąc szczerze – nie miałam pojęcia.

  2. Pamiętam słynne Relaksy. Mieliśmy takie z bratem i powiem, że świetnie się sprawdzały. Ciepłe, wysokie, lekkie, porządna podeszwa, która się nie ślizgała na śniegu, gumeczka zapobiegająca nabieraniu się śniegu do buta. Dla dziecka idealne. Mam jak na razie jedne buty Wojasa i służą mi już kilka lat. Bardzo trwałe i porządne buty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*