Sposoby na skuteczną regenerację skóry

skuteczna regeneracja skóry

skuteczna regeneracja skóryNasza skóra codzienne narażona jest na działanie wielu czynników, które odbijają się na jej kondycji i ogólnym wyglądzie. Wysoka bądź niska temperatura, wiatr czy klimatyzacja to tylko niektóre z nich. Nie można zapominać także o takich kwestiach jak niewłaściwa dieta bądź zmiany hormonalne, które również przykładają się do tego, iż na naszej skórze pojawiają się zmiany naczyniowe, trądzik i przebarwienia.

Mając na uwadze to dość szerokie spektrum zagrożeń, warto znać sposoby na przywrócenie witalności i atrakcyjności naszej skóry. A jest ich co najmniej kilka.

Kosmetyki ze składnikami aktywnymi

Skuteczna regeneracja skóry bardzo często opiera się na kosmetykach zawierających duże ilości naturalnych składników aktywnych. Są to zazwyczaj koncentraty, serum bądź preparaty skoncentrowane – od zwykłych produktów różnią się większością zawartością wspomnianych składników. Skomponowana na ich bazie kuracja w bardzo krótkim czasie pozwala na regenerację powstałych ubytków. Mogą je stosować zarówno osoby młode, jak i te dojrzałe. Ze swojej strony możemy w szczególności polecić produkty beztłuszczowe, gdyż wszelkie zdrowotne składniki wchłaniają się dużo szybciej. Aplikacja warstwy kosmetyków przed pójściem spać, zapewni efekt już na drugi dzień.

Kuracja oczyszczająca

Poza koncentratami, szczególnie polecane są również kosmetyki bogate w składniki oczyszczające i odmładzające. Wymienić spośród nich można przede wszystkim witaminy, enzymy oraz kwasy nukleinowe. Charakteryzują się one właściwościami antyoksydacyjnymi, utleniającymi, a także łagodzącymi zmarszczki i ubytki skórne. Działają zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo, hamując naturalne procesy starzenia się skóry.

Kolejnym sposobem na szybkie przywrócenie naszej skórze pięknego, zdrowego wyglądu są maseczki. Udając się do drogerii, warto decydować się na produkty nawilżające, wygładzające, regeneracyjne oraz lifftingujące. Czasem można spróbować również sporządzić taką maseczkę własnoręcznie. Wystarczy połączyć mleko z cytryną bądź seler z miodem i żółtkiem jajka, by otrzymać zdrowotną mieszankę. Dzięki maseczkom pozbędziemy się efektów zmęczenia, nawilżymy skórę, a także sprawimy, iż będzie ona elastyczna.

A co dla naszych rąk i stóp?

Regeneracja skóry powinna zawierać także specjalne kuracje przeznaczone dla rąk i stóp. W pierwszym przypadku powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o oczyszczającym peelingu. Kolejnym krokiem może być skomponowanie regeneracyjnej kąpieli lnianej bądź w naparze z nagietka. Bardzo skuteczna okaże się także maseczka przygotowana z połączenia oliwy i jajka. Jeżeli domowy sposoby nam nie wystarczą, warto odwiedzić także dobrą drogerię i rozglądnąć się za wysokiej jakości kremami i balsami regeneracyjnymi.

Stopy również potrzebują nasze uwagi. W związku z tym należy od czasu do czasu robić im ciepłe kąpiele w mieszance letniej wody z mydłem. Niezwykle przyjemna okaże się również specjalna sól, która nawilży skórę stóp, oczyści ją, a także zdezynfekuje. Nie zapominajmy również o peelingu, który pozwoli usunąć zrogowaciały naskórek. Na koniec możemy zdecydować się na preparaty nawilżające w postaci kremów, maści oraz balsamów. Pamiętajmy, aby posiadały ona jak najwięcej składników aktywnych.

Zdrowa i piękna skóra to także efekt długotrwałych, systematycznych działań, w których ogromną rolę odgrywa właściwa dieta. Nawyków żywieniowych nie należy bagatelizować, gdy to, co jemy w ogromnym stopniu wpływa na naszą skórę.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zamykamynaczynka.pl

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*