Sceny Electronic Beats – podsumowanie letnich imprez

Sceny Electronic Beats

Święto muzyki klubowej – tak można krótko określić muzyczną ucztę, jaką oferują nam sceny Electronic Beats. Lato jednak za nami, więc nadszedł czas podsumowań tegorocznych imprez. Muzyka klubowa najwyższej próby gwarantowana!

Koncerty odbyły się w kilku większych miastach na świecie, także w Polsce – m.in. we Wrocławiu, Białymstoku czy Warszawie.  To długo oczekiwane imprezy, na które fani nowoczesnych brzmień czekają cały rok. Sezon festiwalowy możemy już oficjalnie uznać za zamknięty – to dobry moment na przypomnienie sobie, co było grane latem.

Wrocław – T-Mobile Nowe Horyzonty

Mówimy o muzyce, ale ten festiwal to również uczta kinomana – dla miłośników kina to pozycja obowiązkowa. Jeden z najsłynniejszych polskich festiwali filmowych także rozbrzmiewa muzycznie – towarzyszy mu festiwal muzyka klubowa. Na uczestników czekały jednak przede wszystkim gwiazdy sceny Electronic Beats. Nie zabrakło m.in. zespołu Sherwood & Pinch – na jednym z niewielu koncertów w Polsce, czyli ścisłej czołówki światowej sceny dubstepu.

Pojawił się także Zebra Katz znany z występów ze słynną grupą Gorillaz, ale i duet wyrastający z hip-hopu, czyli Fisz Emade – bracia Waglewscy solo. Można było posłuchać electro w wykonaniu didżeja Laga, dubstepu – z Actress na czele, techno, hip-hopu, Yvesa Tumora – kompozytora i didżeja, którego muzykę trudno zdefiniować czy też koncertów gitarowych. Warte zobaczenia były też występy performance, np. widowisko zorganizowane przez formację Mitch & Mitch.

Białystok – Up To Date Festival

Ósma edycja Up To Date Festivalu dopiero co minęła – to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, słynące jako bezkompromisowe, stroniące od kiczu. Na białostockiej scenie występują oryginalni muzycy i artyści kochający łączyć ze sobą różne sztuki. Koncerty odbywają się w ramach kilku bloków tematycznych na wielu scenach – m.in. w Operze i Filharmonii Podlaskiej można było posłuchać ambientu, a na Stadionie Miejskim pobrzmiewał technosoul, a także zorganizowano scenę Electronic Beats.

Warszawa – Festiwal World Wide

W tym roku – na przełomie lutego i marca 2017 roku – odbyła się już trzecia edycja Festiwalu World Wide Warsaw. Warto skorzystać z okazji i posłuchać na żywo znanych artystów, m.in. Leona Vynehalala czy Autechre. Festiwal skupia fanów muzyki elektronicznej z całego świata.

Sceny Electronic Beats to jedna z największych scen muzycznych, a zarazem międzynarodowy projekt organizowany przez T- Mobile. Imprezy odbywają się w dużych miastach na terenie całej Europy – m.in. w Berlinie, Bratysławie, Budapeszcie czy Pradze. Łączą kilka stylów muzycznych, które mieszczą się w pojemnych ramach muzyki elektronicznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*