Rozmiary męskiej szafy

męska szafa

Ile mniej więcej ubrań ma przeciętny mężczyzna? Czy w chłodniejszej porze roku może zakładać kilka różnych rodzajów okryć wierzchnich w zależności od sytuacji czy temperatury? Okazuje się, że większość panów nie przywiązuje większej wagi do ilości, a raczej do jakości i praktyczności ulubionych elementów odzieży.

Różne oblicza zimy

Powoli zbliża się zima, więc niektórzy producenci odzieży męskiej już umieszczają swoje propozycje w katalogach modowych czy nawet w sklepach. Od pewnego czasu zimy nie są jednolicie zimne i mroźne, charakteryzują się raczej zmiennymi temperaturami, więc z uwagi na to warto już teraz przemyśleć kwestię lepszego wyposażenia zimowej szafy. Proponowana odzież męska uwzględnia zestawy odpowiednie na różne rodzaje pogody w kilku chłodniejszych miesiącach roku. Sam początek zimy bywa często pogodny, ale mroźny, pada pierwszy śnieg, pojawiają się poranne przymrozki i niestety wychodząc rano do pracy lub w inne miejsce, trzeba ubrać się cieplej. Słońce jednak jest jeszcze na tyle wysoko, że około południa temperatura znacznie się podnosi. Najodpowiedniejsza będzie lekka, ale koniecznie nieprzemakalna kurtka bądź płaszcz, które łatwo dadzą się zdjąć bez szkody dla nich (nie pomną się itd.), tak samo dodatki – jeśli zakłada się czapkę lub szalik, nie mogą być one zbyt ciepłe, bo również będą przeszkadzały w razie wzrostu temperatury. Można nawet z nich zrezygnować, inwestując w kurtkę z kapturem czy płaszcz z wysokim kołnierzem. Każdy producent odzieży męskiej ma w swojej kolekcji lekkie propozycje na niezdecydowany co do pogody początek zimy. Opisana sytuacja wymusza jednak nabycie kolejnych rodzajów odzieży męskiej na wypadek oziębienia, dużych mrozów, porywistych wiatrów. W ten sposób męska szafa poszerza się i przeciętny pan zyskuje o wiele większą możliwość wyboru modnego ubrania każdego zimowego dnia.

Nie samą kurtką żyje człowiek

Oprócz okrycia wierzchniego, niezbędna na zimę odzież męska musi składać się też z przynajmniej kilku dodatków. Większość panów korzysta z jednego-dwóch szalików czy najwyżej dwóch czapek, nie zwracając uwagi na ich kolorystykę czy styl, a jedynie zastosowanie praktyczne. Tymczasem względy modowe dyktują pozyskanie dodatków pasujących do różnych sytuacji i ładnie komponujących się z barwami i stylem reszty stroju. Powiększenie garderoby zimowej zachodzi też w momencie, gdy dany mężczyzna korzysta z kilku stylów pasujących do podejmowanych przez niego aktywności. Zazwyczaj producenci odzieży męskiej nie oferują jednocześnie aż tylu możliwości, więc trzeba umieć dopasować rodzaj nabywanej odzieży do celów i potrzeb. Wskutek tego, szuflady i półki stają się pełne; rośnie też komfort związany z noszeniem dobrze skomponowanych elementów odzieży męskiej.

Względy praktyczne i estetyczne

Większość producentów odzieży męskiej tworzy dla panów modne, estetyczne propozycje ubrań zimowych. Wybór tychże jedynie ze względów estetycznych może jednak okazać się nietrafiony, choć oczywiście spowoduje znaczne powiększenie się rozmiarów garderoby i brak miejsca na bardziej przydatne elementy odzieży. Ponieważ panowie częściej robią zakupy z uwagi na użyteczność niż na przyjemność z tego płynącą, mają szansę uniknąć zbędnego natłoku niepotrzebnych ubrań w swojej szafie. Nie powinni jednak popadać w minimalizm i oszczędzać na męskiej odzieży zimowej, przez wszystkie chłodne miesiące chodząc w tej samej czapce. Spokojnie można pogodzić estetykę z wygodą, jest to nawet wymagane przez większość pracodawców, dla których ważny jest wygląd zatrudnionych, czy też doceniane przez społeczeństwo (posiadanie po jednej sztuce odzieży, choćby była jak najwygodniejsza, może być odbierane jako przejaw niedbałości lub braku funduszy). Mniej zamożne osoby nie muszą wybierać ubrań w sklepach najbardziej znanych producentów odzieży męskiej. Całkiem modne i bardzo eleganckie rzeczy można kupić w sieciówkach czy też na wyprzedażach posezonowych; dodatki do zimowych okryć wierzchnich mogą też zostać wykonane ręcznie lub posłużyć przez kilka sezonów, gdyż moda pozostaje bardzo elastyczna.

Najlepiej kupować w…

Zbliżająca się zima 2015 ma być raczej łagodna, jak ostatnio wszystkie w naszym klimacie. Jeśli więc jej początek nie przyniesie pasma przymrozków, nie warto spieszyć się z kupowaniem nowej puchowej kurtki (chyba że planujemy wyjazd na narty w jeden z chłodniejszych regionów). Warto jednak już teraz przeglądać wszelkiego rodzaju wyprzedaże i katalogi w poszukiwaniu ubrań spełniających wymogi modowe i własne kryteria. Producenci odzieży męskiej bardzo często proponują różne obniżki na początku sezonu czy też czasowe okazje, w dodatku niektóre rodzaje ubrań posiadają optymalną jakość przy zachowaniu niskiej ceny i wysokiej estetyki. Można nabyć odzież męską jednej z mniej znanych firm, ponosząc niższy koszt. Wiedząc, co chce się kupić, warto wykorzystać potęgę internetu, czy też regularnie przeszukiwać różne sklepy z męską odzieżą. Istnieje duża szansa znalezienia naprawdę modnych i wygodnych ubrań.

Materiały do artykułu udostępniła firma Repablo – polski producent odzieży męskiej

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*