Rodzaje pulsometrów do biegania

pulsometr

Wysiłek fizyczny może przynosić pożądane efekty. To wszystko uda się przy wykorzystaniu pulsometru. Za sprawą małego personalnego trenera jest możliwość obserwowania pracy serca podczas jazdy na rowerze, biegania lub w trakcie spaceru. Pomiar tętna w czasie treningu to istotna sprawa. Przy jego wykorzystaniu można wyznaczyć intensywność treningu.

Chcąc mierzyć, a następnie kontrolować tętno należy wykorzystać pulsometr. Do tego, aby dobrać urządzenie dla swoich indywidualnych potrzeb należy zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych elementów w danym modelu. W tym przypadku chodzi głównie o stopień zaawansowania oraz typ wykonywanej aktywności fizycznej. Ze względu na przeznaczenie pulsometrów należy wyróżniać trzy najważniejsze rodzaje urządzeń. Pierwszy z nich to pulsometr klasyczny, następny dotyczy pulsometr jednoczęściowy a ostatni zwany pulsometrem z licznikiem rowerowym.

W przypadku tych standardowych urządzeń warto powiedzieć o tym, że elementy w tym zestawie to przede wszystkim czujnik. Jego miejsce dotyczy klatki piersiowej oraz zegarka, który należy zamieszczać w przegubie ręki. Konstrukcja klasyczna to dwuczłonowe ustawienie dające możliwość do wykonania precyzyjnego pomiaru. Funkcje, które w tym przypadku są dostępne to oczywiście mierzenie tętna. Oprócz tego inne opcje równie charakterystyczne dotyczą kalendarza, stopera, zegara czy podświetlaniu wyświetlacza. Przeznaczenie pulsometru dotyczy wszystkich osób pragnących uzyskać precyzyjny pomiar pulsu w trakcie wykonywania treningu.

Pulsometr z licznikiem rowerowym został w specjalny sposób zaprojektowany dla wszystkich rowerzystów. Udogodnienie w tym przypadku wiązać się może z tym iż nie należy zaopatrywać się w licznik rowery bądź pulsometr. Elementy, które w tym przypadku są dostępne dotyczą czujnika bezprzewodowego będącego umieszczonego na ramie roweru. Znajduję się tutaj także pasek, który się zakłada na klatkę piersiową. Główne wyposażenie wiążę się z opcją licznika, w tym przypadku dotyczy to pomiaru prędkości, pulsometru, liczniku kilometrów.

Główne przeznaczenie w przypadku tego roweru dotyczy głównie rowerzystów mających za cel szukanie urządzenia typu 2 w 1. Przy jego wykorzystaniu można swobodnie kontrolować przeprowadzane ćwiczenia fizyczne. Trzeci typ pulsometru bardzo często może dotyczyć urządzenia jednoczęściowego. W przypadku wielu modeli brak tutaj jest osobnego czujnika, który można zakładać na klatkę piersiową. Urządzenie jednoczęściowe bardzo często mogą wyglądać zdecydowanie inaczej. Niektóre bez większych utrudnień można założyć na nadgarstek, szyję lub palec. W nawiązaniu do pulsometrów jednoczęściowych najczęściej zostaje podawany wynik pomiaru w momencie przyciśnięcia odpowiedniego przycisku. Liczba funkcji w tym przypadku bardzo często jest ograniczona.

Chcąc zmierzyć tętno należy się spodziewać nieprecyzyjnego wyniku. Przeznaczenie urządzenie dotyczy osób chcących poznać swój puls w trakcie spaceru lub marszu. Mając wiedzę na temat trzech podstawowych pulsometrów każdy jest w stanie wybrać dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Portal ZdrowoBiegać.pl wsparł nas merytorycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*