Przygotowanie ogrodu na zimę

ogród na zimę

W miarę postępującego spadku temperatury wraz z nadchodzącą zimą rośliny przygotowują się do spoczynku. Chociaż wydaje się, że cała aktywność w ogrodzie ustała, wiele się dzieje pod ziemią, dopóki ona nie zamarznie.

Następują podziały bylin i odporne cebulki nabywają korzeni, czerpiąc substancje odżywczych z gleby i wilgoci wokół nich. Dżdżownice i różne mikroby w glebie wciąż przetwarzają znaleziony materiał organiczny. Nawet jeśli wszystko dzieje się pod powierzchnią, twoje rośliny potrzebują ochrony przed zimną i mroźną pogodą.

Zima w ogrodzie to pora roku, która daje nam szansę, aby złapać oddech i ocenić, jak nasz ogród działał w okresie wegetacji. To jest moment, aby przejrzeć swoje miesięczne postępy, aby można było kształtować swój ogród dokładnie tak, jak tego chcemy i cieszyć się nim jeszcze bardziej w przyszłym roku.

Wśród całego współczesnego bałaganu ekranów i kabli do ładowania możesz poczuć się tak, jakby stacja pogodowa była tylko kolejnym gadżetem, ale dla ogrodników ważne jest, czy temperatura i wilgotność rosną czy spadają.

Warto posegregować rośliny i rozpocząć od bylin. Byliny są zaprojektowane tak, by rosły z roku na rok, nawet gdy nadeszła zima. Tak jak niedźwiedzie, byliny przechodzą w stan hibernacji i budzą się wypoczęte i jaśniejsze niż kiedykolwiek! Każda roślina wieloletnia jest inna i ważne jest, aby zrozumieć, jak zimno wpływa na każdą z nich. Byliny są najłatwiejsze do przygotowania na zimę, po prostu potrzebują trochę wycinania i mulczowania, aby chronić się przed mroźną zimą, ale mogą wymagać nieco więcej konserwacji, jeśli są uprawiane w cieplejszym klimacie.

Róże są tak piękne, że trudno jest im żałować dodatkowej uwagi, jakiej potrzebują w okresie wegetacji. Ponieważ chłodna jesień przynosi ich uśpiony okres, jedna ostatnia praca pozostaje dla ciebie, należy przygotować je na zimę. Róże herbaciane są najbardziej podatne na zimowe mrozy i wymagają najdokładniejszego przygotowania, a najprostsze róże do uprawy i pielęgnacji to róże krzewiaste. Łatwe w utrzymaniu róże będą wymagać ściółki lub kompostu, aby utrzymać ciepłą bazę, podczas gdy delikatniejsze róże będą potrzebować jakiegoś ochronnego pokrycia, jak stożek różany lub klosz.

Pielęgnacja ogrodu dotyczy również drzew i krzewów. Dla nich zima również jest ciężkim czasem. Krzewy lub młode drzewa należy przenosić do nowych lokalizacji wczesną jesienią. Jeśli opady są rzadkie, głęboko wodne drzewa i krzewy – szczególnie wiecznie zielone – zanim ziemia zamarznie. Po zamarznięciu ziemi należy rozprowadzić mulcz zimowy o grubości do 6 cm z materiału organicznego, takiego jak posiekane liście.

Młode drzewa i krzewy, które były w ziemi przez co najmniej rok wymagają nawożenia. Nie ma potrzeby nawożenia starych, ustabilizowanych drzew i krzewów, zwłaszcza jeśli są ściółkowane.

W skrajnie zimnych regionach krzewy i drzewa osłania się siatkowym ekranem.

Pomimo tego, że pielęgnacja ogrodu to również sprzątanie w nim to należy podchodzić do tego w rozwagą. W czasie zimy w stertach liści, w ściółce i pustych pędach martwych bylin mogą mieć swoje schronienie zwierzęta.

Artykuł został przy współpracy ze sklepem ogrodniczym dlaogrodnika.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*