Jak przekonać opornego partnera do użycia prezerwatywy?

prezerwatywa

Wydawałoby się, że nikogo nie trzeba już przekonywać, że używanie kondomów w trakcie seksu jest koniecznością. W praktyce niestety nie wygląda to już tak różowo. Wielu mężczyzn odczuwa opory przed użyciem prezerwatywy, twierdząc że ogranicza ona ich doznania. Z powodu oporu partnera wiele kobiet i gejów chcących uprawiać bezpieczny seks ma niestety pod górkę.

Na szczęście istnieją bardzo dobre sposoby, by przekonać nawet najbardziej upartych!

Poważna rozmowa

Jak zostało już wspomniane powyżej, najczęstsze argumenty używane przez mężczyzn, którzy opierają się przed użyciem prezerwatywy brzmią: „W prezerwatywie nic nie czuję” oraz „W prezerwatywie nie czuję się komfortowo”. Na szczęście oba z nich można łatwo obalić! Wystarczy wytłumaczyć partnerowi, że kwestię braku czucia można rozwiązać używając prezerwatyw ultracienkich, a dyskomfort związany z użyciem prezerwatywy związany jest z faktem, że nie udało się znaleźć takiej, której kształt dobrze pasuje do rozmiaru jego członka. Warto namówić partnera, by razem z Tobą wypróbował różne rodzaje prezerwatyw – na pewno szybko uda mu się znaleźć taki, który będzie mu naprawdę pasował (dosłownie i w przenośni)!

Wielu heteroseksualnych czy biseksualnych mężczyzn nie chce używać prezerwatyw, jeżeli partnerka używa antykoncepcji hormonalnej. Nie jest jednak to dobrym pomysłem, jeżeli którekolwiek z partnerów jest osobą, która utrzymywała lub utrzymuje kontakty seksualne również z innymi osobami. Partner może stwierdzić, że wykonał test na choroby przenoszone drogą płciową, jednak partnerka może wciąż być nieprzebadana. Warto wówczas przedstawić to partnerowi tak, by zrozumiał, że to wszystko dla jego dobra – być może wtedy zacznie rozumieć problem?

Po dobroci

Poważna dyskusja jest nieodzowna, lecz czasem warto spróbować nieco bardziej delikatnego podejścia. Można w końcu pomóc partnerowi w założeniu prezerwatywy i zrobić to w sposób na tyle seksowny, że uzna to za nieodzowny element gry wstępnej! Istnieje mnóstwo bardzo seksownych sposobów, by nałożyć partnerowi prezerwatywę. Zdecydowanie warto trzymać prezerwatywę jak najbliżej miejsca, w którym często uprawiacie seks – w ten sposób nie ma przestojów w akcji, które mogą popsuć atmosferę. Ciekawym pomysłem na zachęcenie partnera do uprawiania bezpiecznego seksu jest również zaoferowanie mu prezerwatyw jako prezentu – w ten sposób raczej można mieć pewność, że poczuje się zobowiązany, by ich użyć.

Postaw granice

W przypadku bezpiecznego seksu nie można pozwolić sobie na kompromisy, bo w gruncie rzeczy one po prostu nie istnieją! Dlatego jeżeli partner nie da się przekonać na użycie prezerwatywy żadnym sposobem, oznacza to, że należy zerwać z nim kontakty seksualne – szczególnie jeżeli na próby przemówienia do rozsądku reaguje w bardzo negatywny sposób. Zdecydowanie nie wolno obniżać swoich standardów w kwestii bezpiecznego seksu ze względu na partnera, który ich nie posiada! Jego mniejszy lub większy dyskomfort jest w końcu o wiele mniej ważną kwestię niż bezpieczeństwo.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: www.świat-prezerwatyw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*