Przebrania – nie tylko na bale

przebrania

Karnawał to doskonała okazja, by wreszcie się wyszumieć. Długa jesień i początek zimy to czas, kiedy przytłacza nas zazwyczaj natłok obowiązków. Dochodzą do tego przygotowania do Świąt, czasem związane z nimi podróże… Nic więc dziwnego, że na Nowy Rok mamy zawsze ochotę trochę poszaleć. A przecież to dopiero początek karnawału! Warto więc przygotować się na prawdziwy bal.

Domówka czy bal przebierańców?

W ostatnich latach do łask wróciły imprezy organizowane w prywatnych domach, na które zaprasza się przyjaciół, a niekiedy również bliższych i dalszych znajomych. Kiedyś nazywano je prywatkami, dziś używa się nazwy „domówka”. W gruncie rzeczy chodzi jednak o to samo.

W odróżnieniu od udziału w wystawnym balu, organizowanym w trakcie karnawału w jednym z wielu lokali wyposażonych w stosowną salę, domówka ma to do siebie, że jest dość tania. Jej koszt, to tyle co zjemy i wypijemy. Niekiedy nawet jest to po prostu impreza, na którą każdy coś ze sobą przynosi.

Jednak imprezę w domu można sobie zorganizować zawsze. Nie potrzeba do tego karnawału. A prawdziwy bal, to coś, co będziemy pamiętać przez lata.

Bale przebierańców

Prawdziwe bale przebierańców organizuje się obecnie niemal wyłącznie w karnawale. Panowie mogą być przebrani za piratów lub muszkieterów, panie zaś noszą ponętny strój Mikołajki, wojowniczki lub czarodziejki. Możemy też dodać do tego maski, które mają utrudnić rozpoznanie kryjącej się za nimi osoby.

Połączenie balu przebierańców z balem maskowym to świetna zabawa. Można dzięki temu bawić się z klasą, wyszaleć się i rozerwać. Nie brakuje okazji do tańca i różnego rodzaju konkursów.

Nie tylko wypożyczalnie

Aby taki bal się udał, wszyscy uczestnicy powinni być przebrani. Jeżeli wśród poprzebieranych gości będzie się kręciło zbyt wiele osób w zwyczajnych strojach, cały nastrój imprezy pryśnie.

Wybór przebrania nie musi być problemem. Istnieją profesjonalne wypożyczalnie kostiumów, które pomagają nie tylko w wyborze odpowiedniego rozmiaru stroju, ale potrafią również doradzić za kogo się przebrać. Tego rodzaju informacje bywają bardzo cenne.

Coraz częściej można też kupić gotowe kostiumy, w różnych rozmiarach, za niewielkie pieniądze. Zazwyczaj nie są to stroje z najlepszej jakości materiałów, jednak mają służyć jedynie podczas balu, trudno więc oczekiwać od nich jakości porównywalnej z codziennymi ubraniami.

Warianty strojów

Jako że bale karnawałowe organizuje się zimą, warto pomyśleć o stroju, który kojarzyłby się jakoś z tą porą roku. W przypadku kobiet może to być np. strój Mikołajki, pomocnicy świętego Mikołaja. W wersji „dla dorosłych” jest to zazwyczaj bardzo seksowne przebranie, raczej odsłaniające niż zasłaniające kobiece wdzięki. Dlatego zamawiając taki strój warto dokładnie sprawdzić jak wygląda.

Oczywiście podobnie ma się sprawa ze strojami męskimi. Kostium kowboja lub policjanta również może mieć swoją wersję „dla dorosłych”, dlatego również trzeba uważać co się zamawia. Zwłaszcza jeżeli dokonujemy transakcji za pośrednictwem internetu.

Nie tylko na bal

Oczywiście wspomniane powyżej wersje „dla dorosłych” również znajdują swoje miejsce. Mają też stałe grono fanów. Co prawda w seksownej wersji strój Mikołajki czy kowboja nie nadaje się za bardzo do wyjścia na ulicę, ale w zaciszu sypialni może się okazać elementem wprowadzającym wiele ożywienia w życie seksualne pary.

Tego typu strój warto raczej kupić, niż wypożyczyć. Jeżeli zabawa (nie koniecznie karnawałowa) się spodoba, może na dłużej zagościć w sypialni danej pary.

Tekst powstał dzięki współpracy z Bene, firmą dostarczającą stroje związane z mikołajkami.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*