Problemy z kręgosłupem skutkiem dużych piersi?

problemy z kręgosłupem skutkiem dużych piersi

Przyczyny bólu kręgosłupa są bardzo różne. W wielu przypadkach jest on wynikiem mało aktywnego trybu życia. Ale ból kręgosłupa często dotyczy kobiet z bardzo dużym biustem. Bardzo duże piersi są jednocześnie bardzo ciężkie, słabe mięśnie grzbietu w połączeniu z dużym ciężarem sprawiają, że zaczyna, czasem bardzo mocno, boleć kręgosłup. Czy można temu zaradzić? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

W wielu przypadkach duży biust równa się duży problem. Kobiety obdarzone przez matkę naturę dużym biustem mają problem z dobraniem biustonosza, skarżą się na ból kręgosłupa. Nierzadko ich problemem są także otarcia naskórka od ramiączek biustonosza, wiele z nich z uwagi na duży biust rezygnuje z uprawiania sportu. Z czasem duże piersi zaczynają być dla kobiet problemem estetycznym, psychicznym i zdrowotnym. Czy można sobie jakoś z tym poradzić?

Jeżeli przyczyną bólu kręgosłupa są słabe mięśnie grzbietu warto je wzmocnić odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Na mięśnie grzbietu szczególnie korzystnie wpływa pływanie. Nie zawsze jednak jest to wystarczający sposób na pozbycie się bólu kręgosłupa. W przypadku bardzo silnych dolegliwości bólowych warto zastanowić się nad zabiegiem zmniejszającym piersi. Zabieg zmniejszania piersi wykonują kliniki chirurgii plastycznej. W trakcie zabiegu lekarz usunie nadmiar tkanki tłuszczowej, a brodawka wraz z otoczką zostanie przeniesiona na nowe miejsce. Jeżeli lekarz neurolog lub ortopeda stwierdzi, że przyczyną bólów kręgosłupa są zbyt duże piersi, to zabieg ich zmniejszenia może zostać zrefundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W innym przypadku koszty zabiegu musi sfinansować pacjentka.

W przypadku kobiet z dużym biustem bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Jeżeli zostanie on źle dobrany, piersi będą słabo podtrzymywane, a to z kolei będzie powodowało zwiększenie dolegliwości bólowych. Należy więc dokonać starannego wyboru uwzględniając między innymi krój ramiączek. Jeżeli będą się one wrzynać w ciało powstaną odparzenia, będą także uciskać naczynia krwionośne i mięśnie. Zacznie nam dokuczać już nie tylko kręgosłup, ale także bóle barków, szyi, rąk i głowy. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze biustonosza to jego obwód. Na pewno nie może to być biustonosz z cienkimi ramiączkami, należy raczej wybrać model o szerokich ramiączkach. W przypadku pań z dużym biustem należy go dobrać tak, aby bardzo ściśle przylegał do skóry pod piersiami. W ten sposób uda się uniknąć odparzeń, piersi nie będą zwisać, a kręgosłup zostanie odciążony. Może się okazać, że wystarczy tylko dobrze dobrać biustonosz, aby nękające nas bóle kręgosłupa ustąpiły.

Duży biust może być naprawdę dużym problemem. Jego rozmiar i waga mogą powodować wady postawy (posiadaczka dużego biustu garbi się), deformację barków, bóle i uszkodzenie kręgosłupa. Dochodzą do tego także odparzenia i stany zapalne skóry. W efekcie wiele u wielu kobiet o bardzo dużym biuście spada poczucie własnej wartości. Czasem jedynym ratunkiem jest zabieg ich zmniejszenia.

Portal Biust.eu wsparł nas merytorycznie.

[Głosów:10    Średnia:3.4/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*