Jak pozbyć się problemu wypadających włosów?

wypadanie włosów

wypadanie włosówCodziennie na swojej poduszce znajdujesz włosy, a podczas czesania wypadają całe garści? To znak, że coś złego dzieje się z Twoim organizmem. Może to tylko zbyt mała ilość witamin związana ze zmianą pory roku, ale lepiej uważać, bo wypadające włosy mogą być objawem poważniejszej choroby. Udaj się do trychologa, który znajdzie przyczynę Twojego problemu.

Kim jest trycholog?

To specjalista, nie lekarz, który ocenia stan skóry głowy i włosów. Od dermatologa różni go to, że zajmuje się tylko obszarem głowy, na którym znajdują się włosy. Dzięki specjalistycznemu badaniu, które przeprowadzi, dowiemy się jaki stan ma nasza skóra głowy, cebulki włosów i rozpoznane zostaną wszelkie schorzenia występujące na tym obszarze. Trycholog pomoże nie tylko, gdy wypadają włosy. Zajmuje się także leczeniem łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry głowy i łuszczycy.

Kiedy udać się do tego specjalisty?

Wypadanie włosów jest zupełnie normalne. Każdemu się to zdarza i często jest związane ze stresem, zmianami pór roku, nieodpowiednim odżywianiem. Jeśli nadmierne wypadanie włosów trwa długo, a my z każdym dniem widzimy coraz więcej włosów na podłodze to nie należy dłużej zwlekać. Ponadto łupież, oleista substancja, która zbiera się pod paznokciami po podrapaniu głowy, a nawet nadmierne jej swędzenie są objawami, które powinny nas zaniepokoić. Osłabienie skóry głowy i wypadanie włosów może być także związane z hormonami – szczególnie u kobiet. Rozpoczęcie przyjmowania leków hormonalnych, menopauza, zaburzenia tarczycy, przysadki mózgowej czy nadnerczy. Trycholog, jako specjalista, znajdzie przyczynę takiego stanu i zleci indywidualną ścieżkę leczenia. Niektórzy uważają, że taką samą wiedzę posiadają dobrzy fryzjerzy i wystarczy z nimi porozmawiać o problemie wypadających włosów. W teorii, oczywiście to prawda, ale praktyka jest inna. Tylko w najlepszych (i drogich) salonach kosmetycznych znajdują się aparaty do badania włosów i fryzjerzy nie będą w stanie tak fachowo dobrać odpowiednich preparatów, które wzmocnią włosy i skórę głowy. Dodatkowo mogą sobie nie poradzić z poważniejszymi problemami jak wysypki czy nadmierny łupież.

Na czym polega wizyta?

Przed wizytą należy zadbać aby włosy były czyste i nie używać do ich stylizacji żadnych środków. Gdy były farbowane, najlepiej poczekać, aby pojawił się naturalny, około dwu centymetrowy odrost, dzięki czemu trycholog będzie mógł ocenić także pierwotny stan włosów. Lekarz pobierze próbki włosów, żeby ustalić kiedy wypadły i jaki ma to związek z problemem. Poza tym musisz się przygotować na nieinwazyjne badanie skóry głowy pod specjalnym mikroskopem. Nazywa się Trichoskopią i jest całkowicie bezpieczne. Dzięki temu ustali stan skóry włosów, a także ich cebulek. W takcie wizyty zostanie pobranych około 100 próbek włosów z różnych części głowy. Po rozpoznaniu problemu, lekarz z pewnością zaleci leczenie farmakologiczne, a później zaprosi na wizyty kontrolne, żeby sprawdzić jak przebiega proces leczenia.

Włosy i skóra głowy nie powinna być zaniedbywana, szczególnie dlatego, że jej pogorszony stan wiele mówi o całym organizmie. Czasami wystarczy jedynie odpowiednie odżywianie, bądź preparaty witaminowe, ale czasami, dzięki szybkiej reakcji możemy uniknąć poważnych, zdrowotnych problemów.

Artykuł został przygotowany przez firmę esteticderm.pl/ gabinet kosmetyczny oferujący zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*