Powiększenie piersi poprzez terapię hormonalną.

powiększenie piersi poprzez terapię hormonalną

powiększenie piersi poprzez terapię hormonalnąPowiększenie piersi poprzez terapię hormonalną. Nie od dziś wiadomo, że jednym z miłych skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej jest powiększenie się piersi. Jednak czy warto wykorzystywać ich działanie jedynie w celach kosmetycznych? 

Które hormony są odpowiedzialne za powiększenie piersi?

W tym procesie podstawową rolę odgrywa progesteron oraz estrogeny, to właśnie te hormony najpowszechniej występują w tabletkach antykoncepcyjnych. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do hormonów produkowanych przez organizm kobiety w okresie dojrzewania, te syntetyczne, zawarte w pigułkach powiększą piersi jedynie tymczasowo. Kiedy przestaniesz je brać, biust wróci do swojego naturalnego rozmiaru.

Powiększenie piersi poprzez terapię hormonalną.

Czy to bezpieczna metoda na powiększenie piersi? 

Niestety nie. Jeśli najważniejsze jest dla ciebie pewne i łatwe zabezpieczenie przed ciążą na pewno nie będziemy ci odradzać stosowania antykoncepcji hormonalnej, jeśli jednak ma być to jedynie alternatywa dla operacji plastycznej absolutnie powinnaś to sobie wybić z głowy. Z terapią hormonalną wiąże się możliwość wystąpienia szeregu mniej przyjemnych skutków ubocznych, takich jak: mdłości, spadek libido, plamienia, pobudzony apetyt, bóle głowy, ryzyko wystąpienia zatoru, skurcze i ból łydek, wzrost ciśnienia tętniczego i ryzyko raka szyjki macicy. Jak więc sama widzisz – nie warto się tak narażać jedynie dla tymczasowego powiększenia piersi o jeden rozmiar (statystycznie rzecz ujmując).

Czy terapia hormonalna posiada jakieś zalety mające na celu powiększenie piersi? 

Jedna maleńka tabletka dziennie i po krzyku – biust szybko się zaokrągla, stan skóry ulega poprawie, a my możemy się beztrosko cieszyć urokami seksu bez obaw o niechcianą ciążę. Niestety to tyle w temacie zalet, jak sama widzisz lista wad jest znacznie dłuższa. Sama jednak musisz rozważyć czy jesteś gotowa na takie ryzyko.

Czy istnieje nieinwazyjna alternatywa na hormonalne powiększenie piersi? 

Na szczęście tak. Wiele roślin posiada tak zwane fitoestrogeny, czyli hormony roślinne działające bardzo podobnie do ludzkich – w tym przypadku estrogenów. Są one całkowicie bezpieczne dla organizmu i z powodzeniem wykorzystuje się je przy produkcji suplementów na powiększenie biustu. Tak na zdrowy rozsądek – warto wypróbować takie rozwiązanie zanim zdecydujemy się latami faszerować środkami farmakologicznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*