Powiedz STOP zmarszczkom!

Powiedz STOP zmarszczkom!

Każda kobieta chce być piękna i jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. W tym celu miliony z nich stosują kremy przeciwzmarszczkowe, dietę bogatą w przeciwutleniacze oraz udają się na zabiegi medycyny etycznej mające na celu wygładzenie pierwszych oznak starzenia.

Kwas hialuronowy

W organizmie człowieka występuje wiele substancji, których wypłukiwanie i zanikanie wpływa na procesy starzenia.

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w organizmie człowieka i jednocześnie rozpuszcza się w niej. Każdego dnia w ciele przeciętnej osoby dochodzi do rozpadu okołu 30% kwasu hialuronowego, ale jego miejsce zajmują nowe cząsteczki. Niestety z wiekiem stosunek utraty kwasu do produkcji zostaje zachwiany, co przyczynia się do wiotczenia skóry i powstawania zmarszczek.

Wygładzanie zmarszczek

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw zmarszczkom i oferuje wstrzykiwanie tak zwanych eliksirów młodości pod skórę, które przywracają młody wygląd. Najpopularniejszą naturalną substancją stosowaną w kosmetykach i salonach piękności jest kwas hialuronowy. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, ponieważ substancja w pełni wchłania się i jednocześnie w żaden sposób nie zagraża życiu i zdrowiu człowieka. Po zastosowaniu zabiegu zmarszczki stają się wygładzone, a po wchłonięciu kwasu hialuronowego skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Dodatkowe zalety zabiegu

Oprócz wygładzenia zmarszczek kwas hialuronowy redukuje bruzdy i koryguje opadnięte kąciki ust. Niestety usta są strefą bardzo podatną na zmarszczki, dlatego stosowanie kwasu hialuronowego w tych okolicach jest zupełną innowacją i doskonałą metoda na redukcję oznak starzenia.

Stosowanie kwasu hialuronowego, jako wypełniacza zmarszczek, modeluje kontur twarzy, dlatego nazywa się go liftingiem bez skalpela.

Czy zabieg można powtarzać?

Ze względu na naturalność kwasu hialuronowego, zabieg wypełniania zmarszczek można powtarzać. Warunkiem poprawności całego procesu jest nieustanna kontrola dermatologa i kosmetologa nad poprawnością zabiegów oraz ilością stosowania substancji. Umiejętne dawkowanie i uzupełnianie kwasu hialuronowego pod skórą nie rozciąga skóry i pozwala zachować młody wygląd.

Czy istnieją przeciwwskazania?

Każdy zabieg medycyny estetycznej ma przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie go. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego nie powinno być stosowane przez osoby cechujące się nadwrażliwością na stosowaną substancję i jest to podstawowa bariera. Innymi ograniczeniami są:

 • stany zapalne,
 • opryszczki,
 • nowotwory,
 • podatność na blizny przerostowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • karmienie piersią oraz ciąża.

Efekty wypełniania zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek jest procesem, który ma za zadanie wygładzić uelastycznić i nadać nowego wyglądy skórze. Oto kilka efektów, które uzyskuje się dzięki terapii wygładzającej skórę:

 • eliminacja doliny łez, czyli okolicy pod okiem,
 • wygładzenie czoła,
 • usunięcie zmarszczeń pomiędzy brwiami, czyli „lwiej zmarszczki”,
 • korekta „zmarszczek palaczy”.

Kilka faktów:

 • wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, to metoda stosowana na całym świecie przez miliony kobiet,
 • wiele z nich pozbyło się kompleksów poprzez odmłodzenie wyglądu,
 • dzięki medycynie estetycznej mężczyźni dłużej czują się młodsi i mają więcej sił witalnych,
 • medycyna estetyczna pozwoliła na przejście metamorfozy i rozpoczęcie życia na nowo wielu osobom.

Artykuł powstał dzięki ścisłej współpracy z Gabinetem Kosmetologii Profesjonalnej Twoje Zacisze specjalizującym się głównie w zabiegach medycyny estetycznej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*