Poradnik dla kupujących zabawki dla dzieci

zabawki dla dzieci

zabawki dla dzieciKażdy rodzic staje w końcu przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju zabawki należy wybierać dla dziecka? Jakimi właściwościami powinniśmy kierować się podczas takiego wyboru? Z pewnością nie raz zdarzyła się taka sytuacja, że wybieraliśmy zabawki dla dzieci naszych przyjaciół lub kogoś z rodziny. Czy zastanawialiśmy się wtedy nad tym, jakie zabawki są odpowiednie? Czy dobieraliśmy zabawkę do wieku dziecka?

W większości przypadków kierowaliśmy się przede wszystkim wyglądem takiej zabawki. Ważne, żeby była ładna, najlepiej kolorowa i niezbyt droga. Nieco inaczej jest jednak, kiedy wybór ten dotyczy naszego dziecka. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się nad tym, czym powinna charakteryzować się odpowiednia i bezpieczna w danym wieku dziecka zabawka.

Zależy nam też na tym, aby dziecko polubiło tę zabawkę i nie rzuciło jej przypadkiem w kąt po kilku minutach zabawy. Czy istnieją zatem jakieś konkretne zasady, którymi warto kierować się podczas zakupu zabawki dla naszego dziecka? Na szczęście tak!

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zabawki dla naszego dziecka wcale nie muszą być nowe. Inaczej jest oczywiście w sytuacji, kiedy taką zabawkę kupujemy na prezent. Dla własnego użytku jednak warto zakupić zabawki, które są używane, ale niezbyt zniszczone. Na wielu stronach internetowych spotkamy się z taką właśnie ofertą. Małe dzieci rozwijają się bardzo szybko, w związku z czym szybko też zmieniają zabawki. Dużym problemem może okazać się cały ogrom zabawek, który otrzymujemy w prezencie dla naszego dziecka od członków rodziny, czy przyjaciół. Niektórych zabawek dziecko nie jest w stanie nawet odkryć. Warto niekiedy zrobić specjalną listę zabawek, które faktycznie przydadzą się naszemu dziecku. Możemy mieć wtedy pewność, że faktycznie je wykorzysta w trakcie swojego rozwoju. Częstym, popełnianym przez rodziców błędem, jest dawanie dziecku wszystkich zabawek na raz. Warto pokazywać jedynie część prezentów, a pozostałą z nich chować i pokazać dopiero za jakiś czas. Będzie to wzbudzało ciekawość dziecka i nie doprowadzi do zbytniej wybredności.

Ciekawym rozwiązaniem jest także tworzenie własnych zabawek i zabaw. Małe dzieci potrafią zrobić zabawkę praktycznie z każdego przedmiotu – wykorzystaj to i powołaj się na ich kreatywność. Często zabawka w postaci ‚patyka’ będzie znacznie ciekawsza niż samochodzik miś. Oryginalne i pomysłowe są także rzeźby z masy solnej, które również można wykonywać razem z dzieckiem. Z masy solnej można stworzyć prawdziwe arcydzieła, między innymi ozdoby choinkowe, czy upominki dla bliskich. Masę można modelować w dowolne kształty, można ją też malować i ozdabiać w dowolny sposób.

Zabawki dla dziecka wcale nie muszą być drogie, zwłaszcza, że i tak po jakimś czasie znudzą się, zostaną rzucone w kąt i wymienione na inne, bardziej ciekawe w danym momencie. Ważne jednak, aby wybierane przez nas zabawki były przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. Na opakowaniu zabawek znajdują się specjalne oznaczenia mówiące o wieku, w którym to dziecko może ich używać. Zawsze można także skorzystać z fachowych porad pracowników sklepów z zabawkami.

Polecamy muniu.pl – sklep z zabawkami dla dzieci – sprawniejszy rozwój i stymulacja kreatywności dla dzieci w każdym wieku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*