Jak poprawnie zadbać o higienę penisa?

higiena penisa

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie oraz kontakt z innymi ludźmi, ale także, a może przede wszystkim na zdrowie osoby, która potrafi należycie zadbać o ten element swojego życia. Historia higieny wieków minionych miała swoje wzloty i upadki.

Na różnych kontynentach podchodzono do tego inaczej, więc podczas gdy Japończycy uznawali kąpiel za jedną z największych przyjemności w życiu i brali ją codziennie, w Europie panowało przeświadczenie, że Chrzest Święty jest jedyną kąpielą w życiu, jakiej potrzebuje człowiek. W tym artykule zajmiemy się jednak nie oceną i referowaniem higieny na przestrzeni poszczególnych epok – choć temat ten mógłby okazać się dla wielu niezwykle zajmującą lekturą – ale męską higieną osobistą dotyczącą członka.

Codzienny prysznic

Zabiegani i wiecznie spieszący się dokądś mamy niewiele czasu na rzeczy najbardziej podstawowe, pewnie dlatego tak bardzo lubimy brać prysznic, gdyż zajmuje on zaledwie kilka minut. Pierwszą radą, jaką można by udzielić mężczyźnie zastanawiającemu się nad prawidłową higieną osobistą to to, by po prostu nie zapomnieć podczas kąpieli o umyciu swojego „małego przyjaciela”. Robi się to natomiast dwuetapowo. Najpierw warto namydlić go z zewnątrz i dokładnie umyć, a gdy już spłuczemy pianę, odciągnąć napletek i zadbać o czystość skrywającej się pod nim żołędzi. Do tego celu można użyć zarówno ciepłej wody, jak i delikatnego mydła lub żelu do higieny intymnej, który nie wywołuje podrażnień. Po wszystkim dokładnie spłukujemy i gotowe.

Mycie żołędzi penisa

Jeśli tylko mężczyzna nie jest obrzezany, to za każdym razem podczas kąpieli musi on odsłonić żołądź członka, aby dokładnie wymyć zgromadzoną pod nim mastkę. Robi się to poprzez ściągnięcie napletka. Jeśli jednak odczuwamy ból przy tego typu zabiegu nie warto robić tego na siłę, tylko jak najszybciej skorzystać z konsultacji lekarskiej, gdyż przyczyną dyskomfortu może okazać się stulejka (łatwo to jednak naprawić, jeśli nie metodą nie inwazyjną to chirurgicznie). Dlaczego ten sposób jest taki ważny? Odsłonięcie żołędzi penisa umożliwia dokładne zadbanie o higienę, a przy tym redukuje możliwość wystąpienia i przenoszenia infekcji drogą płciową.

Higiena penisa a zbliżenie fizyczne

Jak już wspomnieliśmy powyżej utrzymanie prawidłowej higieny penisa stanowi ważny element profilaktyki związanej z infekcjami intymnymi. Zarówno po stronie mężczyzny, jak i współżyjącej z nim kobiety leży więc interes dokładnego mycia członka, co można wykorzystać również podczas wspólnej kąpieli, jako swojego rodzaju część gry wstępnej. Żadna ze stroni nie chce przecież przyczynić się do powstania zakażenia partnera, dlatego dokładne mycie jest tu więcej niż zalecane. Warto zwrócić również uwagę na ten element, gdyż zaniedbanie może doprowadzić do różnych, czasem wstydliwych, a czasami nieprzyjemnych, sytuacji, jak między innymi:
– nieprzyjemny zapach penisa związany z nie usunięciem mastki spod napletka, a tym samym doprowadzenia do jej stopniowego rozkładu, który jest właśnie przyczyną niezbyt zachęcających doznań węchowych,
– wykluczenie z życia seksualnego na dłuższy czas przez zaostrzającą się infekcję,
– odmowa partnerki w przypadku seksu oralnego, którego kobieta może się najzwyczajniej w świecie brzydzić, jeśli widzi i czuje, że jej kochanek nie dba o czystość.

Inspiracją do powstania tego artykułu był portal świat-penisizer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*