Pomysły na sushi

pomysły na sushi

Z pewnością czasem w małżeństwie można wymyślić coś bardzo oryginalnego. W tym przypadku aby ta kolacja była wyjątkowa można w pełni się zdecydować na sushi. W przypadku małżeństwach z dłuższym stażem spróbowanie czegoś nowego to z pewnością bardzo dobry sposób na coś nowego, niespodziewanego.

W małżeństwie jak i również w związku nie można cały dzień przechodzić w samym szlafroku i dresie. Z pewnością można postawić na wspólne wyjście do teatru, kina czy pizzerii. Jednak czasem warto wymyślić zdecydowanie coś innego – pomysły na sushi. Nie każdego stać na to aby jeść kolację w restauracji każdego dnia. Przede wszystkim należy wybrać cos domowego ze względu na przystępną cenę a także radość z przygotowania wspólnego posiłku. Można przypomnieć sobie wcześniejsze lata związku. Wspólne wyjścia na sushi. Jednak od czasu do czasu warto ufundować sobie taką przyjemność we własnym domu.

Aby przyrządzić sushi nie należy posiadać wielkiego talentu do gotowania. Wystarczy odrobina cierpliwości i chęci. Dzięki temu można spodziewać się doskonałych rezultatów i uśmiechu na twarzy drugiej połówki. Aby jednak sobie pomóc warto kupić już wcześniej przygotowany zestaw. W tym składzie z pewnością znaleźć się mogą:

-liście alg arabskich

-wasabi, chociaż zamiennie można stosować pastę

-odpowiedni ryż do sushi

-imbir

-sezam czarny

-sos do ryżu

-mata bambusowa

-na samym końcu przygotowane 2 komplety pałeczek aby to wszystko zjeść

Do tego wszystkiego można na pewno dodać innego dodatki. Przede wszystkim warto się zastanowić również nad majonezem, wędzonym łososiem.

Aby to wszystko wykonać należy przepłukać przez kilka chwil ryż. Następnie należy zalać to wszystko wodą i wystawić na 30minut. Kiedy to wszystko się zakończy należy zmienić wodę. Aby wszystko mogło dziać się w pełni odpowiednie konieczne jest aby doprowadzać ryż do wrzenia. Kolejno, już na samym końcu dodać sos do ryżu aby uzupełnić całość sushi.

Na pewno kolejny pomysł na sushi to Maki. Można położyć na macie odpowiednią liczbę liści alg morskich. Dodatkowo to właśnie na niej rozłożyć w pełni regularnie ryż. Później co warto zrobić to z pewnością ułożenie pasków swoich najlepszych dodatków z kolejnym ich zawijaniem. Warto to wszystko wykroić w około 1,5 cm krążki.

Druga rzecz, którą można stworzyć to na pewno Uramaki. Wszystko tutaj można robić tak mniej więcej. Aby ten pomysł na sushi był udany warto dodać do naszego ryżu trochę sezamu. Po tym całym zabiegu należy matę owinąć odpowiednią folią spożywczą w celu uniknięcia ewentualnego zabrudzenia. Na samym końcu na naszej macie należy postawić liść algi i rozłożyć ryż z tym, że to musi być w całości w drugim kierunku co do maty. Obróconą stronę należy posmarować naszym wcześniejszym dodatkiem majonezem.

Bardzo prosty pomysł to na pewno Nigiri. Taki pomysł na sushi to niezbyt skomplikowana sprawa. Aby wszystko wykonać w pełni korzystnie należy zacząć lepić okrągłe a w zasadzie owalne paluchy z ryżu i już na samym szczycie postawić odrobinę łososia albo zamiennie awokado.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja ŚwiatSushi.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*