Pomożemy ci wybrać najlepsze zszywki tapicerskie

zszywki tapicerskie

zszywki tapicerskieJak wybrać najlepsze zszywki tapicerskie? Dlaczego trzeba je dopasować do posiadanego zszywacza tapicerskiego? Czym różnią się zszywki między sobą? Takich pytań może być jeszcze więcej. Każde są ważne, bowiem prowadzą do wybrania najlepszego produktu, który finalnie istotnie wpłynie na jakość wyprodukowanego mebla. W artykule pomożemy wybrać ci wyjątkowe zszywki.

Zszywki tapicerskie zazwyczaj są produkowane przez producentów zszywaczy tapicerskich, którzy dostosowują swoje produkty do prawie wyłącznego ich używanie. Oczywiście, można próbować dobrać zszywki do zszywacza innej firmy, ale trzeba się wówczas liczyć z ewentualnymi uchybieniami w jakości ich pracy.

Na rynku oferowane są trzy rodzaje zszywaczy:

  • Ręczne
  • Elektryczne
  • Pneumatyczne

W zależności od wielkości tapicerni i ilości pracy wykonywanych zszywaczami, możliwości ekonomicznych oraz umiejętności pracownika, można wybrać najodpowiedniejszy dla siebie sprzęt. Zszywacze ręczne są najlepsze do szybkich i krótkich prac naprawczych. Można nimi zszywać tapicerki krzeseł. Są to urządzenia proste w obsłudze i tanie. Wymagają nieco więcej siły niż zszywacze elektryczne, które polecane są do warsztatów średniej wielkości. Można nimi całkiem sprawnie operować, nawet przy długiej pracy, nie tracąc przy tym na szybkości i jakości pracy. Najlepsze, choć jednocześnie najdroższe są jednak zszywacze pneumatyczne. Na pewno powinny znaleźć się w każdym większym zakładzie. Nie wymagają siły a moją pracować ze znaczną szybkością. Po załadowaniu magazynka zszywek tapicerskich wbijają średnio 1000 zszywek na minutę. To pozwala na obicie nawet jednego mebla na jednym załadowaniu zszywek. Niestety kupując to urządzenie trzeba liczyć się ze znacznym wydatkiem. Efektywność pracy zszywacza pneumatycznego jest jednak warta każdej wydanej złotówki.

Jakie zszywki wybrać?

Jeśli już wybierzemy odpowiedni zszywacz warto przejść do meritum i rozejrzeć się za odpowiednimi zszywkami tapicerskimi. Najczęściej wybierane są „dziesiątki”, czyli zszywki o szerokości 10 mm. Podobnie jak zszywki 12 mm służą do większości prac tapicerskich. Są przystosowane również do mocowania do twardego drewna oraz zszywania skór, szczególnie przy zszywkach o lakierowanym grzbiecie. 6 i 8 mm zszywki idealnie nadają się do tapicerowania krzeseł. 14 i 16 mm do mocowania pasów, grubych tkanin żakardowych i skór. 18 i 21 cm służą do doszywania formatek sprężynowych a najszersze zszywki zazwyczaj stosowane do przy scalaniu ramy mebla.

Wszystkie zszywki wytwarzane są według ściśle opracowanej technologii, gdzie drut stalowy jest przeciągany na sucho, następnie poddawany jest wyżarzaniu w odpowiednio wysokiej temperaturze, galwanizacji wzmacniającej i przeciąganiu na mokro.

W ten sposób powstają:

  • Zszywki z cienkiego drutu do prac naprawczych czy delikatnych prac tapicerskich np. przy wykończeniach krzeseł.
  • Zszywki z drutu płaskiego stosowane do przymocowania płyt pilśniowych, elementów PCV czy folii
  • Zszywki z zaokrąglonym grzbietem to mocowania elementów okrągłych i półokrągłych
  • Zszywki wąskie, głównie polecane do pikowania

Pamiętać przy tym musimy, że źle wykonane zszywki, zszywki z tanich materiałów czy źle przygotowanej surówki stalowej wpłyną negatywnie na finalną jakość tapicerowanego mebla. Warto zatem, przy wyborze zszywek tapicerskich, zwrócić uwagę również i na ten aspekt.

Artykuł przygotowała hurtownia tapicerska Akces oferująca min. zszywki tapicerskie: hurtownia-akces.pl/26-zszywki-tapicerskie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*