Pierwsza komunia święta – gdzie zorganizować uroczysty obiad?

Pierwsza komunia święta

Pierwsza komunia świętaDla wielu rodziców pierwsza komunia święta ich dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Nic dziwnego, w końcu zdarza się tylko raz. To również okazja do spotkania rodzinnego. I w tym momencie niejeden rodzic łapie się za głowę – gdzie zorganizować uroczysty obiad dla całej rodziny, jak wszystko zaplanować?

Na urządzenie przyjęcia z okazji pierwszej komunii świętej dziecka wybiera się albo własne mieszkanie/dom, albo wynajmuje się restaurację. Jak można przypuszczać, obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Przyjęcie w domu

Niekwestionowaną zaletą przyjęć domowych jest to, że są dużo tańsze. Co więcej, nie musimy szukać i wynajmować (niekiedy z dużym wyprzedzeniem) lokalu, w którym chcielibyśmy zorganizować tę uroczystość. Nie będziemy także ograniczeni czasowo, więc przyjęcie może trwać nawet do wieczora.

Jednak wybierając tę możliwość, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę liczbę zaproszonych gości i wielkość naszego mieszkania. Jeżeli mamy dużą rodzinę i małe lub niewystarczająco duże mieszkanie, to choćbyśmy chcieli, nie damy rady pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Inną kwestią – dla niektórych pewnie mało istotną – są względy estetyczne. Możemy pięknie udekorować stół kwiatami czy pięknie ułożyć serwetki, jednak pożyczone od sąsiadów krzesła i taborety, a także zastawa stołowa oraz sztućce z różnych kompletów skutecznie popsują nasze starania.

Jeżeli uwielbiamy gotować dla wielu osób, przygotowanie posiłku dla rodziny z pewnością nie będzie dla nas uciążliwe. Zajmuje to jednak wiele czasu i energii, które moglibyśmy poświęcić na inne rzeczy (np. na rozmowę z zaproszonymi gośćmi). Oczywiście istnieje na to sposób – wynajęcie cateringu. Co prawda podniesie on koszty, jednak w dalszym ciągu oszczędzimy na wynajmie sali restauracyjnej. Po zakończonej uroczystości nie będziemy mogli jednak odpocząć, gdyż będzie na nas czekać chociażby sterta brudnych naczyń.

Przyjęcie w restauracji

Organizacja uroczystości komunijnej w restauracji jest przeważnie droższa, jednak pamiętajmy, że na zakup niezbędnych składników również musimy wydać niemałą kwotę, a przy tym poświęcić na przygotowania wiele czasu. Ponadto, urządzając przyjęcie w wynajętym lokalu, oszczędzamy także na prądzie, wodzie oraz gazie. Przeciwnicy takiego rozwiązania podkreślają, że impreza komunijna w restauracji jest mniej rodzinna – jednak czy na pewno? Uroczystości weselne również są organizowane w wynajętych pomieszczeniach, a nikt nie mówi, że cierpi na tym atmosfera.

Kolejną zaletą uroczystości w wynajętym lokalu jest to, że w pełni możemy skupić naszą uwagę na gościach, a także na najważniejszej w tym dniu osobie, czyli na naszym dziecku. W przeciwnym razie nasze myśli będą zapewne krążyć wokół przypalającej się pieczeni czy kipiących garnków. „Decydując się na uroczystość w restauracji z okazji pierwszej komunii świętej dziecka, będziemy mieli zapewniony spokój i możliwość spędzenia tych chwil, które w końcu nie zdarzają się zbyt często, w gronie rodzinnym. Pracownicy lokalu nie tylko zadbają o piękną oprawę, ale również zatroszczą się o wyjątkową atmosferę” – informuje jeden z pracowników restauracji „Dzika Kaczka” przy Hotelu Nowa Gdynia w Zgierzu koło Łodzi.

Chociaż w okresie komunijnym znalezienie odpowiedniego lokalu może przysporzyć nieco kłopotów, warto zastanowić się, czy poświęcenie czasu na poszukiwania nie będzie lepszym, chociaż nieco droższym, rozwiązaniem od organizowania wszystkiego na własną rękę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*