Czy oceniają Cię po wyglądzie? Czyli jak ważny jest wizerunek.

ważny wizerunek

Wygląd i ubiór to jeden z głównych elementów wpływających na wizerunek. Każdego dnia jesteśmy postrzegani przez zachowanie, ton rozmowy, elokwencję oraz elementy związane z garderobą. To rzecz oczywista. Wkładając garnitur, zostaniemy odebrani jako osoby z klasą, które z pełnym profesjonalizmem wykonują swoją pracę. Czy jednak powinniśmy być postrzegani przez ubiór? Jak budować poprawnie swój wizerunek? O tym w naszym artykule.

Wizerunek to sposób postrzegania nas przez społeczeństwo. Na obserwację wpływa nasz wygląd zewnętrzny, zachowanie, charakter oraz doświadczenie życiowe – czyli to, co udało nam się osiągnąć i czym możemy się pochwalić publicznie. Często wizerunek osoby jest kształtowany na podstawie fragmentów informacji na jej temat, jak i informacji domniemanych, plotek oraz kłamstw. Taki obraz jest nierzeczywisty, często krzywdzący. To o czym należy pamiętać to kształtowanie wizerunku. Istnieją złote zasady takiej pracy, a wymaga ona sporo poświęcenia, bo proces nie jest łatwy. Wystarczy jednak chęć zmiany i skrupulatne przestrzeganie kilku reguł.

Wizerunek – czyli jak postrzegają Cię inni

Wizerunek to sposób postrzegania nas przez społeczeństwo. Na obserwację wpływa nasz wygląd zewnętrzny, zachowanie, charakter oraz doświadczenie życiowe – czyli to, co udało nam się osiągnąć i czym możemy się pochwalić publicznie. Często wizerunek osoby jest kształtowany na podstawie fragmentów informacji na jej temat, jak i informacji domniemanych, plotek oraz kłamstw. Taki obraz jest nierzeczywisty, często krzywdzący. To o czym należy pamiętać to kształtowanie wizerunku. Istnieją złote zasady takiej pracy, a wymaga ona sporo poświęcenia, bo proces nie jest łatwy. Wystarczy jednak chęć zmiany i skrupulatne przestrzeganie kilku reguł.

Zadbaj o swój wygląd

Musimy pamiętać, że nasz wygląd świadczy o tym, jak jesteśmy postrzegani. Nie możemy sobie więc pozwolić na zaniedbaną sylwetkę, brak porannej i wieczornej toalety czy zbagatelizowanie tematu dobrych perfum w naszej toaletce. Zadbaj o swoją cerę, używaj kremów na dzień i na noc, pamiętaj o świeżym oddechu i nienagannej fryzurze. To, na co zwracają uwagę nasi rozmówce to nasze dłonie. Pamiętaj więc o zadbanych paznokciach.

Pracuj nad swoim zachowaniem i kulturą słowa

Twój sposób bycia, słownictwo, którym się posługujesz i stany emocjonalne wpływają na ocenę. Środowisko, które Cię ocenia, zwróci uwagę na to, czy elokwentnie i inteligentnie wyrażasz się na dany temat, czy nie jesteś przesadnie gestykulującą osobą, czy utrzymujesz kontakt wzrokowy i czy na Twojej twarzy gości uśmiech. Zwrócą również uwagę na to, czy jesteś skrupulatny w wykonywanych obowiązkach, czy dotrzymujesz terminu i czy jesteś solidny oraz prawdomówny. Unikaj wymyślonych historii. Twoje życie jest równie ciekawie, nie ubarwiaj go więc fikcyjnymi opowieściami.

Życiorys Twoją wizytówką

To skąd pochodzisz, jakie masz wykształcenie, gdzie pracowałeś i wreszcie przez kogo byłeś wychowywany, ma znaczący wpływ na ocenę Twojego wizerunku. Nie każdy może pochwalić się dobrymi korzeniami, lecz bez obawy – jeśli masz predyspozycje, by pracować nad sobą i niwelować złe naleciałości osiągniesz sukces, a Twoje starania zostaną dodatkowo pozytywnie odebrane. Dbaj o swój rozwój – czytaj, poznawaj, zwiedzaj, kształć swój umysł poprzez udział w kursach, studia czy specjalistyczne szkolenia. To wszystko korzystnie wpływa na Twoje résumé.

Dostosuj zachowanie pod okoliczność

To bardzo ważne! Jeśli jesteś wśród znajomych bądź sobą, nikogo nie udawaj. Ktoś, kto jest w kręgu Twoich bliskich, szanuje, kocha i docenia Cię przez to, kim jesteś. Unikaj masek, bo życie to nie teatr, a ludzie nie są aktorami. Na rozmowie kwalifikacyjnej pokaż się z jak najlepszej strony, pamiętając o wymienionych wyżej podstawowych zasadach. W pracy wypełniaj polecenia przełożonego, proponuj nowe rozwiązania i bądź aktywny. Specjaliści radzą, by wizerunek był zgodny z własnymi przekonaniami i uczuciami. Zachowując zdrowy rozsądek, stosując się do zasad Savoir-vivre, z pewnością staniesz się doskonalszą wersją samego siebie.

Artykuł powstał we współpracy z Imageton.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*