Nietypowe gadżety reklamowe – czy myślałeś o takiej formie promocji swojej firmy?

gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe to asortyment o ogromnym zasięgu i potencjale promocyjnym. Wybór jest tu jednak trudny, gdyż nie zawsze postawienie na standardowe opcje wypada najlepiej z perspektywy opartego na nich marketingu, czy efektu, jaki spodziewa się odnieść przedsiębiorca. Klasycznym wyborem polskich klientów poszukujących odpowiedniego asortymentu w tej branży są oczywiście długopisy, breloczki, czy pendrive reklamowy z nadrukiem. Widać to zwłaszcza podczas targów branżowych, gdzie na wielu stoiskach można znaleźć bardzo podobne gadżety, różniące się jedynie logo marki, które ma reprezentować firmę, która jej rozdaje. Niektórzy wystawcy idą jednak w tej kwestii o krok dalej i korzystają z szerokiego zakresu akcesoriów reklamowych, promując się za pomocą dość nietypowych i oryginalnych gadżetów. Na pewno można tu mówić o zaskoczeniu konsumenta – nierzadko pozytywnym. Co jednak zalicza się do tej grupy? Jakie produkty reklamowe mają w sobie potencjał, a jednak rzadko się z nich korzysta? O tym poniżej.

Technologia Bluetooth

Mówi się, że gadżet reklamowy powinien być niewielki, ale także funkcjonalny. Nowoczesne technologie bardzo dobrze wpisują się w ten trend, dlatego to między innymi w elektronice powinno szukać się inspiracji dla wzmocnienia linii marketingowej danej marki. Jednym z ciekawszych opcji może tu być natomiast głośnik Bluetooth – popularny zwłaszcza wśród młodszych konsumentów i należący do gadżetów wpisujących się w trend mobilnych rozwiązań dla nowoczesnego klienta. Niektóre modele są tu nawet wodoodporne, dlatego mamy pewność, że osoba, która otrzyma jeden, będzie z niego korzystała, a to z kolei wpłynie na rozpoznawalność marki i świadomość jej istnienia, gdyż za każdym razem będzie wyeksponowane również jej logo.

Ładowarka z panele słonecznym

Choć zimą słońca mamy jak na lekarstwo, to gadżety reklamowe wpisujące się w trend ekologicznego podejścia do życia codziennego są na chwilę obecną ponadczasowym produktem. Oczywiście firma może zainwestować w długopis wykonany z bambusa, jednak ładowarka słoneczna z nadrukiem i w ciekawym stylu może okazać się równie dobrą koncepcją. Taki produkt przydaje się wszędzie tam, gdzie udamy się z naszym smartfonem lub innymi urządzeniami mobilnymi, a gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej – nawet w biurze, kiedy wszystkie „gniazdka” są zajęte, takie rozwiązanie potrafi spełnić swoją funkcję – a dzięki ciekawemu wzornictwu jest również gustowną ozdobą na biurko.

Pomiar zawartości alkoholu w organizmie

Mały, funkcjonalny i co najważniejsze, dobrze świadczący o intencjach firmy, która zdecyduje się go wykorzystać jako gadżet reklamowy – alkomat naprawdę może zdać egzamin z marketingu i dotrzeć do świadomości grupy docelowej, której uwagą i zaangażowaniem jesteśmy zainteresowani. Można go nosić przy kluczykach od samochodu. Osoba posiadająca go, na pewno w którymś momencie pokarze jego możliwości w gronie znajomych. Wówczas nadruk promocyjny z logo firmy będzie dobrze widoczny, a marka zyska na rozpoznawalności (przy zakupie tego typu gadżetów warto upewnić się, czy jakość znakowania będzie na odpowiednio wysokim poziomie).

Zegarek zasilany… wodą

Niewielki rozmiar i funkcjonalność są ważne, ale wiele zależy także od atrakcyjnego wzornictwa, gdyż to ono zwraca przede wszystkim uwagę konsumentów. Takimi zaletami charakteryzuje się między innymi model zegarków z wyświetlaczem LCD, który zasilany jest dzięki zwykłej wodzie. Poza tym wygląda nowocześnie i elegancko a powierzchnia reklamowa – w kilku kolorach – jaką oferuje do nadruku, pozwala przedsiębiorcom na wykonanie dobrze widocznego napisu, czy też grafiki promocyjnej.

Przy tworzeniu tego artykułu mogliśmy liczyć na wsparcie merytoryczne Bewu.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*