Najlepsze zabiegi złuszczające na jesień

zabiegi złuszczające

Salony urody przez cały rok świadczą usługi z różnych dziedzin kosmetyki. Wiele kuracji można wykonywać przez pełne 12 miesięcy – w zależności od oczekiwań osoby, która zgłosi się do gabinetu. Niemniej, w przypadku części terapii kosmetycznych duże znaczenie ma pora roku i pogoda za oknem. Co ciekawe, najszersza oferta zabiegów występuje właśnie jesienią – kiedy nie ma już ostrego słońca, a temperatura nie jest jeszcze zbyt niska.

Po lecie i wakacyjnym wypoczynku nasza skóra często jest zniszczona i wysuszona. Wszystko przez intensywne działanie słońca oraz promieniowania UV. Dlatego też początek jesieni jest idealnym momentem do tego, aby zacząć korzystać z różnych zabiegów złuszczających. Kuracje tego typu nie tylko poprawią kondycję skóry, ale także zadziałają odświeżająco i pobudzą organizm do produkcji kolagenu i elastyny. O jakich zabiegach mowa? W okresie jesiennym dużą popularnością cieszą się m.in. eksfoliacja kwasami, Reti-Power2 VC, mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny.

Jakie efekty daje eksfoliacja kwasami?

Zabieg eksfoliacji kwasami ma bardzo szerokie działanie. Przeprowadzenie tej kuracji nie tylko wpływa na regulację procesu nadmiernego przetłuszczania się skóry, ale także spłyca blizny i niewielkie zmarszczki. Co więcej, terapia zmniejsza rozszerzone pory, nadaje gładkość i rozświetla. Bardzo ważną zaletą kwasów jest też to, że złuszczając martwy naskórek, usuwają one przebarwienia powstałe po opalaniu.

W zależności od rodzaju lub stężenia zastosowanej substancji, można zadziałać na skórę płycej lub głębiej – docierając nawet do skóry właściwej. W związku z tym, intensywność złuszczania jest zawsze dostosowywana do potrzeb konkretnej osoby oraz problemu, która ma zostać zredukowany. Ponadto, zabieg eksfoliacji można wykonać zarówno w okolicach twarzy, jak i szyi, dekoltu czy nawet pleców.

Reti-Power2 VC – połączenie retinolu i witaminy C

Ten zabieg złuszczający sprawdza się najlepiej w przypadku skóry dotkniętej przebarwieniami lub trądzikiem. Wszystko dzięki zastosowaniu preparatu kosmetycznego, który łączy w sobie korzystne działanie retinolu oraz witaminy C. W rezultacie, Reti-Power2 VC przywraca cerze jednolity koloryt, poprawia elastyczność i jędrność, a także zmniejsza widoczność śladów pozapalnych i drobnych blizn. Co więcej, kuracja przynosi znakomite efekty w przypadku skóry pozbawionej blasku, z oznakami zmęczenia oraz potrzebującej odmłodzenia i rozświetlenia. Dodatkową zaletą Reti-Power2 VC jest to, że wykonanie serii zabiegów pozwala na wymodelowanie owalu twarzy oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

Działanie mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów złuszczających. Warto jednak pamiętać o tym, że wyróżnia się 3 odmiany tej kuracji: diamentową, korundową oraz wodno-tlenową (oxybrazję). Natomiast poszczególne typy różnią się rodzajem środka ściernego, zasadą wykonywania i intensywnością. Spośród 3 wspomnianych metod, w gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się mikrodermabrazję diamentową.

To „małe zdzieranie naskórka” odbywa się za pomocą głowicy z mikrokryształami diamentu. Peeling wykonywany w ten sposób radzi sobie doskonale z tłustą, łojotokową, łuszczącą się skórą oraz przebarwieniami. Mikrodermabrazja oczyszcza z niedoskonałości, a przy okazji może być przeprowadzana na różnych partiach ciała. Polecana jest przede wszystkim jesienią – głównie ze względu na brak ostrego słońca, które mogłoby spowodować wystąpienie plam na skórze.

Peeling kawitacyjny – złuszczanie za pomocą ultradźwięków

Zjawisko kawitacji to inaczej „zimne gotowanie wody”. Zachodzi ono w momencie kontaktu szpatułki emitującej ultradźwięki ze zwilżoną skórą. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, które następnie pękają, a efektem tego procesu jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. W rezultacie, peeling kawitacyjny bardzo dokładnie oczyszcza miejsce poddawane zabiegowi. Pozwala na usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowatych, poprawia mikrokrążenie oraz dotlenia komórki. Ponadto, zabieg ma działanie odkażające, dzięki czemu skóra zyskuje dodatkową ochronę przed bakteriami, które są odpowiedzialne za powstawanie różnych niedoskonałości.

Skóra każdej osoby wymaga indywidualnego podejścia. Odpowiednią metodę złuszczania można wybrać dopiero wtedy, gdy uwzględni się typ cery, występujące niedoskonałości, oczekiwania oraz wiek. Co więcej, warto pamiętać o tym, że tylko systematyczna pielęgnacja sprawi, że skóra będzie wyglądać świeżo i zdrowo. Dlatego po zakończeniu kuracji złuszczającej należy postępować zgodnie z zaleceniami kosmetologa.

Milena Kaczmarek, kosmetolog gabinetu Qclinique.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*