Międzynarodowe Targi Poznańskie – tu zawsze coś się dzieje!

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to największa tego typu impreza, organizowana w Europie Środkowo-Wschodniej. Mają długą i barwną historię, wplecioną w losy naszego kraju. Ich organizacja rozpoczęła się w 1921 roku, a ich sława z czasem urosła w siłę. Dziś na targi przybywa ponad 10 tysięcy wystawców, w tym znaczny procent z zagranicy.

Warto zwiedzić je z kilku powodów. Po pierwsze na same targi, a po drugie, by zobaczyć związane z nim imprezy. Już przeglądając stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich łatwo się przekonać, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znajdziemy tu dział lotnictwa, ale także żeglarstwa. Poza tym można zwiedzić salon najnowocześniejszego wzornictwa z Polski i wielu innych krajów. Tu znajdziemy najciekawsze pomysły z dziedziny architektury, ale też wzornictwa przemysłowego.

Nie mogą narzekać również ci, którzy zainteresowani są modą: na targach jest dział poświęcony nie tylko samej odzieży, ale także dodatkom. Dzież sportowa ma wyspecjalizowany dział dla wystawców, również warty obejrzenia. Obuwie znajdziemy głównie w osobnych dziale, dotyczącym ogólnie wyrobów ze skóry. Nie można zapomnieć o meblach, a także elementach architektury krajobrazu. Na Targach nie brakuje wystawców z branży szklarskiej, a także tych, którzy zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych i gumy. Przybywa tu także wielu artystów, specjalnie na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Odbywają się one na Targach od 2004 roku.

Można tu podziwiać rękodzieła i inne wyroby artystów, zarówno młodych, jak i tych, którzy mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Wystawiają się tu malarze, graficy, rzeźbiarze, osoby zajmujące się artystycznymi tkaninami, witrażami i ceramiką, a także działają w wielu innych dziedzinach. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odnajdą się również ci, którzy zainteresowani są przemysłem. Jest obecna branża rolnicza, osobno odbywają się targi maszyn, energetyki także budownictwa. Nie brakuje targów nowoczesnej technologii, a także targów gier i komunikacji. Znajdą tu coś dla siebie nawet dzieci – na targach są także wystawcy zabawek, jest jednak także dział dla seniorów – 50+. Nie brakuje także targów gastronomicznych i związanych z nimi targów hotelarskich. A to dopiero początek. Na Targach znajdą coś dla siebie także fani zwierząt.

Są tu targi zoologiczne, akwarystyczne (gdzie prezentowane są sprzęty i akcesoria akwarystyczne), jeździeckie, wędkarskie oraz Światowa Wystawa Psów Rasowych. Poza tym mamy tu ogromną wystawę dotyczącą meblarstwa, wyposażenia wnętrz, aranżacji przestrzeni, w tym przestrzeni zielonej. Nie brakuje Targów Edukacyjnych i turystycznych. Chętnie przybywają tu także rokrocznie fani nowych technologii i elektroniki. Każdy, który zdecyduje się zwiedzać Targi, z pewnością będzie zachwycony. Podczas nich odbywa się wiele znakomitych pokazów z różnych dziedzin, z zachwycającymi Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi na czele, a także imprez towarzyszących, takich jak festiwal fantastyki czy salon gier towarzyskich.

Dziękujemy portalowi Poznaniacy.eu za współpracę merytoryczną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*