Metody prostowania zębów

metody prostowania zębów

metody prostowania zębówPiękne, równe i białe zęby są marzeniem wielu z nas. Niestety, nie wszyscy mogą szczycić się takim pięknym uśmiechem, ich zęby są nierówne. Naprzeciw oczekiwaniom osób marzących o równych zębach wychodzi ortodoncja – dział stomatologii, który zajmuje się między innymi korekcją wad zgryzu. Jakie są dzisiaj metody prostowania zębów, czy jest to bolesne – to najczęściej zadawane pytania. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu nie tylko wyprostujemy zęby, ale będziemy wyglądać młodziej, równe zęby zapobiegają powstawaniu zmarszczek, a twarz jest bardziej symetryczna. Jakie dzisiaj metody prostowania zębów proponują gabinety ortodontyczne?

Do najnowszych metod prostowania zębów należą:

    • prostowanie z zastosowaniem szyny Clear Aligner;
    • aparat językowy;
    • chipsy nakładane na zęby;
    • ortolifting Damon Clear.

Aparat językowy Incognito

Aparat ten jest całkowicie niewidoczny, nie można go zauważyć, gdyż w odróżnieniu od wcześniej stosowanych aparatów ortodontycznych, które zakładano od zewnętrznej strony zębów, ten jest zakładany na ich stronę wewnętrzną. Jego zamki są projektowane indywidualnie do każdego pacjenta. Użycie stopu irydu i złota sprawia, że zamki są niewielkie i mało widoczne. Inna jest także metoda pobierania wycisku. Masa plastyczna została zastąpiona komputerowym skanerem CAD/CAM. Leczenie trwa od dziewięciu do dwudziestu czterech miesięcy.

Szyna Clear Aligner

Jest także niedostrzegalna dla osób postronnych. Może być zdejmowana na czas spożywania posiłków i mycia zębów. Do produkcji szyny nie jest stosowany żaden metal. Nie ma więc ryzyka wywołania odczynu alergicznego. Leczenie składa się z kilku etapów. Na pierwszej wizycie pacjent otrzymuje trzy szyny o zróżnicowanej grubości, każdą z nich nosi przez tydzień. Na kolejnej wizycie szyny są wymieniane. Leczenie trwa średnio pół roku.

Ortolifting Damon Clear

To jedna z najnowszych metod stosowana przede wszystkim w stomatologi estetycznej. Zapewnia symetryczny i równy uśmiech, znakomicie odmładza. Metoda ma zastosowanie w przypadku bardzo głębokich wad zgryzu. Leczenie trwa od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy.

Licówki SoftVeneers, czyli nakładane na zęby chipsy

Metoda wykorzystuje bardzo cienkie licówki, ich grubość nie przekracza 0,2 milimetra. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania zębów. Licówki wykonywane są na podstawie wycisku. Metoda może mieć zastosowanie nie tylko do prostowania zębów, ale także do uzupełnianie ukruszonych lub ułamanych zębów. Średni czas leczenia wynosi trzy tygodnie.

Nowoczesne, niewidoczne gołym okiem aparaty ortodontyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą zdecydować się na noszenie tradycyjnych aparatów. Są od nich znacznie bardziej komfortowe, ale niestety także znacznie droższe. To rozwiązanie dla osób, które dysponują naprawdę dużymi pieniędzmi. Za aparat Incognito trzeba zapłacić prawie dziesięć tysięcy złotych. Jeszcze droższe są nakładki. Za nakładki na dwa łuki trzeba zapłacić prawie dwadzieścia tysięcy.

Dziękujemy portalowi Dentalkit.pl za współpracę merytoryczną.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

2 Komentarze

  1. No niestety ja noszę zwykły a i tak nie było tanio. 1700zł tylko na górną szczękę, wizyty co 3 tyg. po 100zł, potem aparat korygujący znowu 500zł. Kupowanie aparatu za 10tyś tylko dlatego, że go nie widać uważam za grubą przesadę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*