Metody o wybielania zębów

wybielanie zębów

wybielanie zębówPosiadanie pięknego, równego i białego uśmiechu jest marzeniem wielu osób. Dziedzina, jaką jest stomatologia estetyczna, stale się rozwija i dostarcza nam coraz to nowszych i skuteczniejszych metod dbania o swoje zęby. Niemniej jednak, ze względu na obawę uszkodzenia szkliwa, wiele osób rezygnuje z wybielania zębów. W artykule przedstawiamy profesjonalne metody wybielania zębów, które są bezpieczne dla naszych zębów.

Czym jest wybielanie zębów

Wybielania zębów to proces utleniania, który zachodzi na powierzchni szkliwa. Efektem tego procesu jest widoczna zmiana odcienia powierzchni zęba. By uchronić swoje zęby przed uszkodzeniem szkliwa oraz by uzyskać długotrwały efekt warto taki zabieg przeprowadzić w odpowiednim gabinecie stomatologicznym.

Najbardziej popularne metody wybielania zębów

Wybielanie zębów ma na celu nie tylko poprawienie wyglądu i estetyki zębów, ale także znaczne poprawienie samopoczucia czy dodaniepewności siebie. Dlatego też w zależności od potrzeb można wybrać jedną z kilku metod wybielania zębów.

METODA BEYOND i ZOOM

Ta metoda wybielania zębów zyskała bardzo na popularności ze względu na swoją skuteczność i szybkie efekty. Sam zabieg trwa około 90 minut i jest bezinwazyjny i bezbolesny. Polega on na trzykrotnym nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego. Żel ten jest naświetlany specjalną lampą ZOOM lub BEYOND. Przed nałożeniem żelu dziąsła zostają w odpowiedni sposób zabezpieczone płynnym koferdamem – materiałem izolującym, który stosowany jest w stomatologii, jako zamiennik do wałeczków ligniny. Założenie takiej formy izolacji na dziąsła pozwala na ochronę śluzówki przed uszkodzeniem.

Efekty: już po jednej wizycie zęby są widocznie bielsze. Plusem tej metody jest długofalowy efekt, ponieważ barwa zębów utrzymuje się nawet do 2 lat.

METODA NAKŁADKOWA

Dla tych pacjentów, którzy preferują rozłożenie takiego zabiegu w czasie zalecana jest metoda nakładkowa. Wybielanie zębów odbywa się w warunkach domowych i polega na regularnym zakładaniu specjalnej szyny z preparatem wybielającym. Szyna wykonywana jest u lekarza i jest dokładnym obrazem zębów pacjenta. Wyprofilowaną szynę pacjent powinien nosić kilka godzin codziennie lub najlepiej zakładać ją na noc.

Efekty: widoczne zmiany w barwie zębów widoczne są już po 7 do 14 dniach od pierwszego dnia założenia szyn wybielających.

WYBIELANIE POJEDYNCZYCH ZĘBÓW

Bardzo często po wykonaniu leczenia kanałowego leczony ząb może zmienić swoją barwę. Z czasem sino-szara barwa zęba może bardzo odznaczać się na tle innych zębów. Wówczas w takich przypadkach zaleca się wybielanie pojedynczego zęba. Metoda ta polega na opracowaniu korony i założenia do wnętrza zęba preparatu wybielającego. Po pewnym czasie preparat uwalnia się i wybiela koronę zęba.

Efekty: wybielanie zębów tą metodą wymaga zazwyczaj kilku wizyt, podczas których stomatolog uzupełnia środek wypalający. Gdy zamierzony efekt zostanie uzyskany stomatolog zakłada stateczne wypełnienie kompozytowe.

Powyższe metody są w pełni bezpieczne i bezbolesne. Przy tak łatwym dostępie do nowoczesnych technologii zrealizowanie marzenia o pięknym uśmiechu nie jest problemem. Ortodoncja i stomatologia estetyczna dają nam wiele możliwości poprawienia estetyki swojego uzębienia. By jednak mieć pewność, że zabiegi są bezpieczne zarówno dla nas, jak i naszych zębów warto wykonywać je w specjalnych gabinetach stomatologicznych.

We współpracy z Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT – Warszawa

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*