Meble osobno czy w komplecie?

meble w komplecie

W ofertach sklepów internetowych sprzedających meble bardzo przykuwają komplety mebli, które pozwalają „za jednym zamachem” załatwić kwestię umeblowania sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego. Czy jednak jest to opcja, która w każdym przypadku przewyższa kupowanie mebli osobno? To zależy od okoliczności. W tym artykule opisana zostanie ta kwestia, dlatego osoby rozważające zakup kompletu mebli na pewno uznają go za bardzo interesujący!

Zalety kompletów

Atuty kompletów mebli z punktu widzenia aranżacji mieszkania są oczywiste. Należy wśród nich wymienić:

  • Brak konieczności dokładnego opracowywania koncepcji wystroju – Jeżeli mamy choćby ogólne pojęcie na temat stylu, w jakim powinno być utrzymane wnętrze, kupując komplet możemy dostać zestaw, który będzie do niego idealnie pasował, nie martwiąc się o kwestię wizualnej spójności. W ten sposób można oszczędzić sporo czasu.

  • Oszczędność pieniędzy – Meble w kompletach są po prostu tańsze, a urządzając mieszkanie od zera i tak chcemy wyposażyć je we wszelkie rodzaje mebli.

  • Duża różnorodność kompletów – Chociaż mogłoby się wydawać, że kupno kompletu jest ograniczające, w gruncie rzeczy daje nam sporo opcji, ponieważ na rynku dostępne są komplety do każdego typu pomieszczenia w mieszkaniu, utrzymane w stylu zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym.

Komplety mebli są więc rozwiązaniem dla osób, które przede wszystkim cenią sobie łatwe i skuteczne rozwiązania.

Zalety kupowania mebli osobno

Wydaje się, że przy kompletowaniu mebli od zera kupowanie kompletów mebli prawie zawsze ma przewagę ze względu na wyżej wymienione atuty. Jednak istnieją sytuacje, w których kupno mebli osobno jest lepszym rozwiązaniem. Oto zalety tego rozwiązania:

  • Kupowanie mebli osobno jest najlepszym pomysłem, jeżeli mamy bardzo określoną wizję wystroju wnętrz – Nie każdemu odpowiada sytuacja, w której wszystkie meble we wnętrzu wyglądają bardzo podobnie! Wiele osób zdecydowanie preferuje możliwość tworzenia własnych kompozycji, które nadają mieszkaniu indywidualnego charakteru. Warto wspomnieć, że wyposażenie pomieszczenia w meble z różnych zestawów jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń – różnorodność w zakresie mebli odwraca uwagę od małego rozmiaru wnętrza i nadaje mu lekkości.

  • Bardzo często meble w kompletach są bardzo nierówne, jeśli chodzi o wygląd – Dotyczy to szczególnie stołów i krzeseł – rzadko bowiem zdarza się, żeby w zestawie stół był równie atrakcyjny co krzesła i vice versa.

Kupowanie mebli osobno niewątpliwie jest więc najlepszą opcją dla osób, które są bardzo świadome wyglądu, który chcą nadać swojemu wnętrzu. Jest ona niewątpliwie bardziej kosztowna niż komplety i skorzystanie z niej wymaga pewnego zmysłu w kwestii aranżacji. Trzeba więc zadać sobie pytanie, co jest dla nas ważniejsze: wygoda czy swoboda w aranżacji?

Warto zwrócić uwagę na to, że istnieje możliwość połączenia obu rozwiązań, ponieważ meble z kompletu sprzedawane są indywidualnie. Można więc zakupić wybrane meble z kompletu i uzupełnić je meblami kupowanymi osobno. Nic więc nas nie ogranicza, jeżeli chcemy znaleźć opcję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

W przygotowaniu artykułu nieoceniona okazała się pomoc sklepu internetowego albmart.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*