Masaż dla par – jak się do niego przygotować i jakie produkty warto w tym wypadku użyć?

Masaż dla par

Masaż może być zarówno sposobem na odprężenie po ciężkim dniu, jak i miłym i niespiesznym wstępem do czegoś więcej. Tylko od partnerów zależy, jak sprawę tę będą traktować w swoim związku, warto natomiast dobrze przygotować się do tych przyjemnych, wspólnie spędzonych chwil. Niezależnie od tego, czy to mężczyzna robi masaż, czy też tym razem to w rękach kobiety jest rozluźnienie mięśni swojego faceta, powinno się zadbać o kilka szczegółów, które pozwolą obojgu wejść w odpowiedni klimat. Tworzenie namiastki atmosfery całkowitego relaksu jest jednym z tych niuansów masażu, który odpowiada za to, czy finalnie będzie on udany, czy też po wszystkim pozostanie wam pewien niedosyt. Czas więc na przygotowania – do dzieła!

Stworzenie atmosfery

Dobry i odprężający masaż polega na tym, iż w jego trakcie liczy się tylko on. Wyłączcie więc komórki, dzieckiem może przez godzinę zaopiekować się babcia lub ciocia (o ile mieszkają blisko), a nawet można go zaplanować na czas drzemki malucha. Zastanawianie się podczas masażu co zrobić jutro na obiad i czy kupić nowy toster również nie jest wskazane, jeśli zamierzacie prowadzić w trakcie rozmowę między sobą. Budując atmosferę, nie zapomnijcie jednak o odpowiedniej oprawie dźwiękowej – może dźwięki natury, a może spokojna muzyka? Kwestie zapachu i oświetlenia także nie powinny zostać pominięte – najlepiej sprawdza się te lekkie i nieangażujące zbytnio waszej uwagi. Na koniec wybierzcie miejsce, gdyż obojgu wam musi być wygodnie.

Kosmetyki do masażu

Masaż bazuje przede wszystkim na odpowiednio wyważonym dotyku, a więc warto się postarać, by był on jak najprzyjemniejszy. Rozpoczynanie go bez jakiegokolwiek nawilżenia, może więc powodować w niektórych miejscach nieprzyjemne tarcie, choć wszystko oczywiście zależy od techniki. Czasem wystarczy zwykły olejek dla niemowląt, jednak warto wiedzieć, że branża kosmetyków do masażu jest znacznie bogatsza i obecnie obejmuje również:
– świece do masażu (stopione zamieniają się w aromatyczny i ciepły olejek),
– olejki do masażu (rozgrzewające, chłodzące, zapachowe, z naturalnych składników, uwrażliwiające skórę na dotyk itd.),
– żele (mniejsza ilość przy tym samym efekcie nawilżenia skóry oraz mniejszej tłustości substancji).

Oprócz dłoni możecie użyć również…

Dłonie to wasze podstawowe narzędzie podczas robienia masażu swojej drugiej połówce. Od manualnej sprawności palców zależy tu nie tylko, czy zapewnicie sobie nawzajem odpowiedni poziom odprężenia, ale i czy uda się wam dostarczyć odpowiednią dawkę przyjemności drugiej osobie. Jeśli jednak wraz z nietypowymi kosmetykami do masażu szukacie również gadżetów, które mogą was wspomóc w takich chwilach, to z całą pewnością nieocenione mogą okazać się produkty należące do kategorii masażerów intymnych. Zwłaszcza te przeznaczone do zewnętrznej stymulacji sprawdzą się w powierzonej im roli, a mogą to być między innymi specjalne różdżki w miękką końcówką, którą można rozluźnić mięśnie całego ciała, a także mini wibratory. Ciekawą propozycją dla par, które przyjemny masaż traktują jako element gry wstępnej, są również masażery klitoralne oraz modele symulujące stosunek oralny – masturbatory z funkcją ssania oraz zabawki dla pań odtwarzające ruchy języka partnera. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami do masażu efekt tak spędzonego wieczoru może wam przynieść wiele satysfakcji.

Arkana masażu dla par poznaliśmy między innymi dzięki współpracy z zespołem Lareina24.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*