Listwy dekoracyjne – jakie są ich możliwości w aranżacji wnętrz?

listwy dekoracyjne

Zastanawiasz się, w jakim sposób wykończyć powierzchnię sufitu? Realny problem pojawia się dopiero w momencie, kiedy sufit w twoim domu jest nierówny, ściany są krzywo pomalowane lub tapeta u góry nie zbiega się w jedną linię. Rozwiązań tego irytującego problemu jest kilka, my natomiast uważamy, że jednym z najlepszych jest sztukateria wewnętrzna przeznaczona do montażu na suficie, ścianach, ale także wzdłuż linii podłogi.

Ukryj to, co trzeba

Wszystkie listwy dekoracyjne dzielą się na trzy grupy względem docelowego miejsca montażu – sufitowe, ścienne oraz przypodłogowe. Skupimy się przede wszystkim na tych pierwszych, ale warto wspomnieć także o pozostałych, chociażby dlatego, że nie tylko tego typu listwy, ale i w ogóle sztukateria bardzo często całkiem dobrze nawzajem się uzupełniają, gdy są dobrane właściwie. Jeśli zależy Ci na spójnej aranżacji, z pewnością sięgniesz po coś więcej, niż listwy dekoracyjne jednego rodzaju. Wróćmy do sedna omawianego tematu. Listwy sufirowe to przede wszystkim estetyczny dodatek, na który nie każdy się decyduje, a szkoda. W przypadku białego sufitu odcinającego się od kolorowych ścian, białe listwy dekoracyjne zamontowane pod sklepieniem pomieszczenia, subtelnie zaznaczają granicę i nadają wnętrzu eleganckiego wykończenia. Ponadto, idealnie maskują rozmaite niedoskonałości oraz drobne krzywizny, są zatem wyjątkowo funkcjonalne, szczególnie w przypadku starego budownictwa.

Dopasuj jak chcesz 

Listwy dekoracyjne i inne elementy należące do kategorii sztukaterii do wnętrz wykonane są z tworzywa sztucznego, które pomimo małej wagi gwarantuje elementom wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Co więcej, tego typu elementy od razu przygotowane są do malowania, dzięki czemu możesz ubrać je w dowolny kolor, wykorzystując do tego celu standardowe farby do ścian. Listwy mogą być malowane wielokrotnie, dzięki czemu utrzymanie ich nieskazitelnego wyglądu nie sprawi Ci absolutnie żadnego problemu. Nie musisz się także dzięki temu martwić, że przy zmianie wystroju listwy dekoracyjne przestaną pasować do całości, ponieważ w każdej chwili możesz je przemalować na inny kolor. Montuje się je za pomocą kleju. Jeśli więc kiedyś zmienisz zdanie i będziesz chciał z nich zrezygnować wystarczy, że odkleisz je od ściany i na tym koniec. Żadnego szpachlowania dziur.

Co jeszcze? 

Zgodnie z tym co napisaliśmy powyżej, sztukateria ozdobna oferuje nie tylko dekoracje sufitowe. Warto tu również poszukać przeglądając ofertę pasujących listew przypodłogowych oraz ściennych, wykonanych w podobnej stylistyce. W ten prosty sposób zyskasz kilka pasujących do siebie elementów, które utworzą harmonijną kompozycję. Sztukateria do wnętrz oferuje zarówno klasyczne, jak i całkowicie nowoczesne wzornictwo. Dodatkową funkcją listew przypodłogowych jest możliwość ukrycia wszelkich kabli, które leżąc na podłodze w większej ilości mogły by zaburzyć aranżację pomieszczenia. Znajdujące się na tyłach listew żłobienia mieszczą nawet kilka przewodów. Jest to nie tylko udogodnienie estetyczne, ale także gwarancja bezpieczeństwa domowników, co jest szczególnie ważne, kiedy w domu przebywają dzieci.

Za cenne wskazówki dziękujemy sklepowi internetowemu maszwnetrze.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*