Laserowa plastyka powiek – co to za zabieg?

Laserowa plastyka powiek

Laserowa plastyka powiekBlepharoplastyka, czyli plastyka powiek to zabieg skierowany dla osób, które pragną odmłodzić swoje spojrzenie i nadać twarzy młodszy, bardziej atrakcyjny wygląd. Procesy starzenia dotykające okolic oczu w najszybszy i najbardziej skuteczny sposób odbierają twarzy świeży wygląd, dlatego zabieg plastyki powiek przynosi jedne z najbardziej spektakularnych rezultatów wśród zabiegów chirurgii plastycznej.

Kondycja skóry na powiekach ma decydujące znaczenie dla wyglądu całej twarzy. Zwiotczała, obwisła skóra, zmarszczki oraz tak zwane worki pod oczami wyglądają nieestetycznie i odbierają spojrzeniu blask. Względy estetycznie nie są jednak jedynymi powodami, dla których pacjenci klinik chirurgii plastycznej decydują się na wykonanie blehparoplastyki. Nierzadko zmiany skórne ograniczają pole widzenia, powodują ucisk na gałki oczne oraz bóle głowy. Zabieg plastyki powiek przeprowadza się więc nie tylko z przyczyn czysto estetycznych, ale również zdrowotnych.

Medycyna estetyczna dysponuje szeregiem rozwiązań, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych zabiegów wykonywanych za pomocą skalpela. Nowoczesne metody leczenia sukcesywnie zastępują bardziej inwazyjne, chirurgiczne metody. Współczesna medycyna posiada nowatorskie rozwiązanie także dla pacjentów, którzy pragną wykonać zabieg plastyki powiek, jednakże z różnych przyczyn obawiają się bądź nie mogą poddać się procedurze wykonywanej tradycyjną techniką. Mowa o laserowej plastyce powiek – złotym środku, który pozwolił znacznie obniżyć próg inwazyjności zabiegu blepharoplastyki, zachowując wysoki stopień skuteczności leczenia.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserowej plastyki powiek są – tak jak w przypadku blepharoplastyki wykonywanej metodą chirurgiczną – nadmiar skóry na powiekach górnych, widoczne zmarszczki i nieestetycznie wyglądające fałdy. Usunięcie zwiotczałej skóry podczas tradycyjnego zabiegu wiąże się z obfitym krwawieniem ze znajdujących się na powiekach naczyń krwionośnych. Po zabiegu na powiekach mogą powstać krwiaki, które utrzymują się nawet do 3 tygodni. Zastosowanie lasera pozwoliło wyeliminować bądź znacznie ograniczyć krwawienie oraz ryzyko powstawania krwiaków. Używany podczas zabiegu laser frakcyjny CO2 natychmiast zamyka zlokalizowane na powiekach naczynia, które są źródłem krwawienia podczas chirurgicznego zabiegu. W porównaniu z chirurgiczną metodą plastyki powiek, zabieg jest znacznie krótszy i nie pozostawia widocznych blizn.

Przebieg zabiegu laserowej plastyki powiek

Laser frakcyjny CO2 umożliwia przecięcie skóry na powiekach bez ryzyka uszkodzenia głębszych warstw skóry. Bezkrwawe wykonanie zabiegu jest możliwe ze względu na natychmiastowe zamknięcie naczyń krwionośnych. Ponadto laser obkurcza włókna kolagenowe znajdujące się w skórze i powięziach powiek, dzięki czemu skóra jest prawidłowo napięta. Zabieg plastyki powiek laserem frakcyjnym CO2 można połączyć z dodatkowymi zabiegami w obrębie powiek, takimi jak usunięcie kępek żółtych oraz drobnych zmian rozrostowych (guzków czy brodawek). Dodatkowo istnieje możliwość wykonanie podwinięcia powiek.

Precyzja lasera pozwala zachować wysoki próg bezpieczeństwa zabiegu, ponieważ promienie emitowane przez laser nie wnikają w głąb skóry. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie, jednak sama procedura nie jest określana jako bolesna. Podczas zabiegu powieki znieczula się miejscowymi iniekcjami preparatu znieczulającego. Zabieg trwa od 20 do 60 minut. Po zabiegu lekarz zakłada szwy, które zwykle usuwa się po 6-7 dniach. Czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, niż w przypadku plastyki powiek wykonywanej metodą chirurgiczną. Niemal natychmiast po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności. Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się od kilku do kilkunastu lat i są widoczne w postaci wyrównanej, prawidłowo napiętej skóry powiek. Zastosowanie lasera frakcyjnego pozwoliło na ograniczenie do minimum ryzyka związanego z wykonaniem zabiegu. Laserowa plastyka powiek (więcej informacji na:https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/operacja-plastyczna-powiek/)  jest dla pacjenta bardziej komfortowym zabiegiem, a rezultaty nie odbierają od efektów uzyskanych podczas leczenia tradycyjnymi, chirurgicznymi metodami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*