Koszulki nocne, piżamy, czy komplety dwuczęściowe – co wybrać do snu?

koszulki nocne

Kobiecy asortyment bielizny nocnej jest naprawdę przebogaty. Podczas gdy mężczyźnie wystarczy wysłużony T-shirt i luźne spodenki, panie lubią czuć się jednocześnie pięknie i komfortowo, nic więc dziwnego, że projektanci stają na głowie by tworzyć kolekcje trafiające w gusta swoich klientek. O tytuł najlepszej opcji do wyboru walczą zwykle klasyczne piżamy, dwuczęściowe komplety do spania oraz koszulki i koszule nocne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, dlatego indywidualna ocena tego, czy pokrywają się one z wymaganiami potencjalnej, przyszłej użytkowniczki będzie tu istotną kwestią. Czas rozstrzygnąć komu należy się pierwsze miejsce.

Koszulki nocne

Nie od dziś wiadomo, że podczas snu liczy się swoboda ruchy. Zbytnie skrępowanie ciała powoduje, że śpiąc trudniej jest nam znaleźć wygodną pozycję, budzimy się lub też pomimo odpowiedniej dawki snu wstajemy niewyspani. Koszulki nocne to jednak ten rodzaj bielizny do spania, który odpowiednio dobrany, eliminuje niemal całkowicie odczucie, że coś ogranicza nasze ruchy. Mogą one występować w kilku wersjach z czego (pomijając ich różną długość) najpopularniejsze wydają się trzy modele:
– na ramiączkach,
– z krótkim lub średniej długości rękawem,
– z długim rękawem.

Piżamy

Główną zaletą piżam jest to, iż tworzy się je z myślą o każdej porze roku. Można w nich spać zarówno w środku lata, jak i podczas zimowych mrozów, a wystarczy jedynie wybrać odpowiedni materiał, który będzie chronił skórę jej użytkowniczki przed zimnem lub upałem polskich nocy. Wielu projektantów bagatelizuje ich znaczenie dla asortymentu bielizny nocnej, a to duży błąd. Spora część kobiet przywiązana jest do klasyki, a więc sprostanie ich potrzebom zależeć tu będzie od właściwego doboru materiału oraz wzornictwa. Współcześnie tworząc damskie piżamy godne dobrych snów używa się przede wszystkim micromodalu, bawełny oraz wiskozy (czyli materiałów w pełni naturalnych).

Komplety dwuczęściowe

Lekko dopasowane lecz ciągle zachowujące swoją zwiewność i lekkość komplety dwuczęściowe to prawdopodobnie drugie po piżamach zestawy, w których lubią spać kobiety. Ich bezsporną zaletą jest fakt, że są o wiele bardziej skąpe w ilości materiału, który otulać ma w nocy skórę swojej użytkowniczki, co sprawia, że letnie noce mają szansę upłynąć w całości w optymalnej temperaturze ciała. Podobnie jak w przypadku piżam stosuje się tu mikromodal, choć równie często zdarzają się modele wykonane z poliamidu lub poliestru. Nawet ekskluzywne marki korzystają z tego typu włókien, gdyż nie jest to nic czego powinny się wstydzić – istotna jest bowiem ich jakość.

Co wybrać?

Każda z opcji przedstawionych w tym artykule daje kobiecie jakieś profity z wyboru właśnie tego, a nie innego rozwiązania. Dużo zależy od gustu, przyzwyczajeń, zasobności portfela, ale przede wszystkim od pory roku (chyba tylko piżamy są na tyle uniwersalne by sprawdzić się zarówno zimą jak i latem lecz i to nie w każdym przypadku). Wybór powinien być jednak świadomy, a by osiągnąć takie efekt i odczuć satysfakcję z zakupu warto wybierać bieliznę nocną:
– z naturalnych materiałów,
– w rozmiarze, który zapewni kobiecie swobodę podczas snu, zamiast krępować ją poprzez zbyt ścisłe dopasowanie,
– bez odczuwalnych szwów oraz elementów, które mogły by podrażnić skórę podczas nocnego zmieniania pozycji snu.

Portal Coemi.pl wsparł nas merytorycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*