Jaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy?

Jaką fryzurę dobrać

Jaką fryzurę dobraćJaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy? Wiele kobiet wciąż zadaje sobie to pytanie i słusznie bowiem dobrze dobrana fryzura, może nawet zmienić wygląd całej buzi. Warto więc zadbać o jej dostosowanie do kształtu twarzy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolor włosów, ich długość oraz kształt. Kompetentny pracownik salonu fryzjerskiego z dobrym gustem, nie wątpliwie pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru ułożenia włosów. 

Jaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy?

Powinnaś jednak wiedzieć, że zanim udasz się do salonu możesz również sama spróbować poeksperymentować i zobaczyć jakie kolory będą pasować do Twojego kształtu twarzy.  Powinnaś dowiedzieć się czy rozjaśnić, a może przyciemnić kolor, jaka długość włosów będzie odpowiednia a może powinnaś zdecydować się na grzywkę?

01. Okrągły kształt twarzy

Jeżeli długość Twojej twarzy ma niemal identyczny rozmiar co do jej szerokości, to posiadasz twarz o kształcie okrągłym, więc jaką fryzurę dobrać w tym przypadku? Proponowanym przez nas sposobem dla Ciebie to włosy o średniej długości – silnie pocieniowane. Podczas czesania zalecamy abyś unikała przedziałka w środkowej części głowy, ponieważ negatywnie przeciąga to Twoją twarz. Włosy możesz również podkręcić lokówką i zawijać pod spód – w każdej odmianie loków Twoja twarz będzie wyglądała świetnie. Jedną z pośród gwiazd a zarazem posiadaczką twarzy z okrągłym kształtem jest Kate Winslet.

02. Kwadratowy kształt twarzy

Jaką fryzurę dobrać do kwadratowego kształtu twarzy?Jeżeli długość posiadanej przez Ciebie twarzy jest identyczna co do jej szerokości i zauważyłaś również, że jest troszkę kanciasta to jesteś posiadaczką twarzy o kształcie kwadratowym. Idealną sugestią z naszej strony dla Ciebie będą  fryzury o średniej długości i krótkie włosy, dodatkowym eksperymentem mogą okazać się delikatne loki. W trakcie stylizacji włosów możesz je delikatnie unieść przy nasadzie do góry i podkręcić końcówki do środka – a twarz stanie się dzięki temu bardziej pełniejsza i okrągła, co niemal idealnie wystabilizuje jej kwadratowy kształt. Zalecamy abyś unikała noszenia długich fryzur i pod żadnym pozorem nie wolno Ci prostować włosów, ponieważ to sprawia że twarz staje się bardziej szpiczasta. Dobra metodą może okazać się też ułożenie fryzury w stylu bob o którym wspomnieliśmy już przy twarzy o kształcie serca. Wspaniałym przykładem gwiazdy mającej twarz o kształcie kwadratowym będzie tutaj Sandra Bullock.

03. Podłużny wygląd twarzy

Jeżeli długość posiadanej przez Ciebie twarzy jest większa, niż jej szerokość, zaliczasz się do grona kobiet posiadających twarz o kształcie podłużnym a więc – jaką fryzurę dobrać? Naszą propozycją w tym wypadku będą włosy o średniej długości – po prostu krótka fryzura będzie tutaj niemal idealna. Mając twarz o podłużnym kształcie, warto specjalnie wycieniować włosy przy twarzy, ponieważ osłabi to nieco Twój nowy „design”. Jednak przykrą wiadomością dla Ciebie okazuje się fakt że nie powinnaś nosić długich włosów – są one niestety nie odpowiednie dla Ciebie, ponieważ optycznie za bardzo przedłużają Twoją twarz.

04. Owalny kształt twarzy

Jeżeli Twoja twarz ma 1,5 razy większą długość od jej szerokości – to posiadasz twarz o kształcie owalnym – jaką fryzurę dobrać? Właścicielko twarzy o kształcie owalnym, w tej sytuacji masz ogromne szczęście, ponieważ Twoja twarz posiada doskonałe proporcje i pasuje do niej niemal każdy rodzaj fryzury, zatem posiadasz pełne pole do popisu. Wśród gwiazd o owalnym kształcie twarzy są między innymi Julia Roberts oraz Heather Locklear.

05. Twarz o kształcie serca

Jeżeli podczas pomiaru szczęki jej długość jest o wiele krótsza, od szerokości mierzonych na wysokości czoła nie opodal kości policzkowych, to bądź pewna, że dysponujesz twarzą w kształcie serca, a więc jaką fryzurę dobrać? Nasza propozycją dla Ciebie będzie fryzura tzw. Bob są to włosy które sięgają do linii brody. Wymodelowanie w ten sposób fryzury jest dla Ciebie idealne ponieważ dzięki temu miejsce w okół Twojej szczęki wizualnie się poszerzy a co za tym idzie zostanie wyrównane do szerokości czoła, co sprawi, że rysy Twojej twarzy staną się bardziej symetryczne i równe. Sugerujemy Ci abyś poeksperymentowała z dłuższymi włosami, kolor nie odgrywa w tym wypadku kluczowej wagi. Zwróć szczególną uwagę aby nie czesać włosów do tyłu. Musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że nie będziesz atrakcyjnie wyglądać w bardzo krótkiej fryzurze. Już wiesz jaką fryzurę dobrać dla tego kształtu twarzy. Wśród celebrytek o sercowym kształcie buzi, można wymienić panią Jennifer Love Hewitt.

06. Twarz o kształcie rombu

Jeżeli  jesteś właścicielką twarzy, której linie żuchwy i czoła są bardziej węższe, niżeli na wysokości kości policzkowych to kształt Twojej twarzy zdefiniowany jest w charakterze rombu a więc jaką fryzurę dobrać? Dlatego masz w tym wypadku tyle samo szczęścia co przy twarzy o kształcie owalnym, w związku z tą sytuacją powinnaś dać się ponieść emocjom, wodzy fantazji i zaszaleć na całej linii, dobierając każdą możliwą fryzurę na jaką najdzie Cię ochota. Eksperymentuj, baw się włosami, układaj je we wszystkich możliwych kierunkach, zrób misz-masz na głowie – wzbudź zazdrość w koleżankach a przede wszystkim zachwyć płeć przeciwną! – a co? Niech się oglądają! Pamiętaj jednak o tym, że posiadasz piękne kości policzkowe – które w rezultacie są Twoim atutem, dlatego podczas dobierania fryzury postaraj się o to aby podkreślić nią wszystkie zalety kształtu twarzy.

Wiesz już jaką fryzurę dobrać do danego kształtu twarzy, aby zmienić jej wygląd więc nie czekaj i poeksperymentuj a o efektach napisz w komentarzu.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*