Jak zadbać o piersi po okresie karmienia?

piersi po okresie karmienia

piersi po okresie karmieniaJak zadbać o piersi po okresie karmienia? Wiele kobiet drastycznie skraca okres karmienia piersią z obawy, że nie uda im się już nigdy odzyskać jędrnego i atrakcyjnego biustu sprzed ciąży. Tymczasem nawet dwuletnie karmienie dziecka nie musi w żaden sposób zaszkodzić piersiom matki. Wystarczy wiedzieć jak dbać o biust w trakcie i po laktacji oraz oczywiście stosować się do tych zasad.

Tak stworzyła nas natura.

Laktacja u zdrowej kobiety trwa dwa lata – po tym czasie naturalnie zanika. Taki okres karmienia jest najkorzystniejszy zarówno dla dziecka jak i matki. Pozytywnego wpływu na zdrowie dziecka chyba nie trzeba tłumaczyć, wiele kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy, że odstawiając przedwcześnie dziecko od piersi tylko sobie szkodzą. Czas, w którym biust powraca do formy sprzed ciąży wydłuża się, ponieważ piersi nadal pozostają w stanie gotowości do ponownego wytwarzania pokarmu. W ten sposób skóra kurczy się dopiero po kilku miesiącach – nie po kilku tygodniach jak ma to miejsce w naturalnym procesie.

Jak zadbać o piersi po okresie karmienia?

Gdy zakończysz karmienie.

Nadal powinnaś nosić wyłącznie bawełniane biustonosze, które dobrze podtrzymują biust. Rozmiar musi być idealnie dobrany – zbyt ciasna bielizna będzie powodowała dodatkowy ból w i tak już wrażliwych piersiach. Zapomnij o biustonoszach typu push-up, ponieważ mogą one tylko zaszkodzić piersiom i prowadzić nawet do ich deformacji. Biust musi być ułożony naturalnie, chwilowo korzystny efekt wizualny naprawdę nie jest tego wart.

Piersi po okresie karmienia aby nie straciły na swojej atrakcyjności – konieczny jest masaż w trakcie karmienia piersią.

Codziennie masuj piersi, pomoże to skórze szybciej odzyskać jędrność oraz doskonale zapobiegnie tworzeniu się guzków oraz stanów zapalnych w gruczołach. Polecamy wykonywać masaż po prysznicem, używając miękkiej, gumowej szczotki lub rękawicy. Prysznic bezwzględnie kończ naprzemiennym ciepłym i zimnym natryskiem. Jeśli już definitywnie zakończyłaś karmienie możesz po masażu użyć kremu ujędrniającego – ważne żeby dziecko w żadnym razie nie miało kontaktu z kosmetykiem.

Piersi po okresie karmienia – Aktywność fizyczna

Dbaj o aktywność fizyczną, po okresie karmienia najlepsze będzie pływanie, które doskonale absorbuje mięśnie wokół biustu. Jeśli nie masz na to czasu postaraj się wygospodarować choćby 15 minut dziennie na gimnastykę, dzięki której wzmocnisz mięśnie klatki piersiowej, co przełoży się na uniesienie biustu.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest systematyczność – jeśli zaniedbasz swój biust w ciąży, w takcie karmienia lub po okresie karmienia, będzie ci bardzo ciężko przywrócić piersią zgrabny i młodzieńczy wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*