Jak wybrać film na wieczór – praktyczne porady

Jak wybrać film na wieczór

Jak wybrać film na wieczórOglądanie filmów, czy to w kinie, czy w zaciszu własnego domu na ekranie telewizora, jest bardzo popularnym sposobem na spędzenie miłego i leniwego wieczoru. Zwłaszcza zimą ta niewymagająca zbyt wiele wysiłku rozrywka podbija nasze serca, gdyż ciemność na dworze wydaje się niemal nie przemijać.

Organizujemy więc sobie ciepły koc, kubek gorącej herbaty oraz opcjonalnie kogoś do towarzystwa i włączamy przycisk PLAY. Brzmi prosto prawda? W rzeczywistości nie jeden raz nim zasiedliśmy do seansu spędziliśmy kilka chwil na doborze odpowiedniego tytułu i o ile samotny seans nie generuje tyle wątpliwości to już wspólne oglądanie musi przecież zadowolić co najmniej dwie osoby – często o bardzo różnym guście. Jak więc dokonać trafnego wyboru i szybko przejść do tej przyjemnej części wieczoru? O tym kilka słów poniżej.

Wspólny gatunek

Ty masz swoje ulubione filmy i ona też. Jeśli wasz gust się pokrywa (szczerze życzymy wam tego) to macie ułatwione zadanie. Tytułów, które można oglądać w nieskończoność i nie odczuwać znudzenia przedstawioną historią jest całkiem sporo. Jeśli jednak wasze wybory filmowe zazwyczaj się różnią to musicie znaleźć kompromis, który będzie łączył najbardziej istotne dla was element. Dla przykładu można by podać sytuacje gdy jedna osoba uwielbia horrory, a druga bardziej woli się śmiać niż bać. Jak to połączyć? Wybierając film, który łączy w sobie tajemnice i odrobinę humoru. Jasne, że podczas seansu będziecie zwracać uwagę na zupełnie inne rzeczy, ale plusem tego rozwiązania jest fakt, że nikt nie odejdzie z pustymi rękami. Możliwe jest też, że jeden z gatunków, który lubicie jest również na liście tej drugiej osoby – w ramach kompromisu można by więc wybrać tytuł filmu na tej podstawie.

Już widziałeś i chcesz jeszcze raz

Ten sposób można zastosować zarówno podczas wyboru filmu na samotny wieczór, jak i w przypadku kiedy mamy towarzystwo. Są takie filmy, które zapadają w pamięć i długo nie oglądane zaczynają powodować tęsknotę za rozpisaną w nich fabułą. Możemy znać dialogi na pamięć, wiedzieć jak cała historia się skończy, a i tak lubimy do nich wracać. Mają to coś, co powoduje, że struny wrażliwości w naszym ciele rezonują bardziej i dłużej niż przy innych tytułach. Czasem jest to genialny pomysł na fabularną intrygę, innym razem bardzo sugestywna gra aktorska, możliwe też, że tęsknimy za wykreowanymi bohaterami lub uwiodła nas ścieżka dźwiękowa. Na pewno macie takie filmy, a jeśli nie to zachęcamy do poszukiwań, bo bez tego będziecie zdani na przypadek (czasem lepiej mieć pewność jakości by nie żałować straconego czasu). Możecie więc zapisywać gdzieś tytuły ulubionych produkcji, by następnie korzystać z tej listy podczas kolejnych wyborów.

Ostatnio w kinach, czyli postawcie na świeżość

Niektórzy lubią chodzić do kina, innym bardziej odpowiada seans w domowym zaciszu. Ci drudzy oczywiście chcieli by poznać najnowsze historie, jednak nie odczuwając aż takiej presji by to zrobić, są w stanie poczekać np. do czasu, kiedy film trafi do sprzedaży. Choć mało popularne, to jeszcze istniejące wypożyczalnie na pewno pomogą nam w zapoznaniu się z ostatnimi nowościami, a jeśli odwiedzimy jedną z pobliskich bibliotek, to istnieje nawet spora szansa na to, że znajduje się tu dział z filmami DVD. Wystarczy więc zrobić sobie listę pominiętych podczas wizyt w kinie tytułów i po jakimś czasie sprawdzić, czy nie są one już dostępne w cyfrowej dystrybucji – internetowe wypożyczalnie są dziś równie popularne co te stacjonarne.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja OglądajmyTo.pl

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*