Jak prawidłowo pielęgnować biust w trakcie ciąży?

jak prawidłowo pielęgnować biust

jak prawidłowo pielęgnować biustJak prawidłowo pielęgnować biust w trakcie ciąży? Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu kobiety, całe ciało ulega przemianie. Jednym z pierwszych symptomów są zmiany zachodzące w biuście, który przechodzi gwałtowną transformację. Dlatego właśnie tak bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja biustu przez cały okres ciąży.

Jak prawidłowo pielęgnować biust w trakcie ciąży?

Jak należy dbać o biust w trakcie ciąży?

Już w drugim trymestrze musisz zainwestować w odpowiedni biustonosz, tu nie ma miejsca na kompromisy i oszczędności. Na początek wystarczy jedna sztuka, biust może kilkukrotnie zmienić swoje rozmiary i za każdym razem konieczny jest zakup nowej bielizny. Piersi muszą być dobrze podtrzymane, zwłaszcza jeśli masz obfity biust. Paniom hojnie obdarzonym przez naturę zaleca się zakładanie stanika również w noc. Odpowiednia bielizna modelująca pomoże ci łatwiej odzyskać jędrność piersi po okresie ciąży i karmienia.

Ciąża to nie choroba, dlatego nie zapominaj w tym czasie o gimnastyce. Regularne ćwiczenia dedykowane kobietom w ciąży bardzo korzystnie wpłyną na wygląd twojego biustu, w trakcie jak i po tym wyjątkowym czasie.

Naprzemienny zimny i ciepły prysznic to niezbędny zabieg każdego dnia. Może on zdziałać cuda! Nie tylko doskonale ujędrni skórę biustu, poprawi mikro krążenie, ale również w efekcie zapobiegnie powstawaniu rozstępów będących zmorą prawie każdej przyszłej mamy. Zimna woda dodatkowo złagodzi ból powodowany przez nadwrażliwość brodawek. Pomocne są również maski chłodzące.

Stosuj kosmetyki dla kobiet w ciąży. To bardzo ważne, ponieważ masz pewność, że ich skład jest bezpieczny dla ciebie i dziecka. Dodatkową zaletą jest ich działanie nastawione na wzmocnienie skóry i zapobieganie rozstępom.

Czego się wystrzegać i jak pielęgnować biust?

Jeśli pojawi się wyciek siary absolutnie nie należy jej zdrapywać po zaschnięciu – doprowadzisz do podrażnienia sutków. Piersi należy przemyć letnią wodą. Nie ryzykuj z niepewnymi kosmetykami, ich skład może podrażnić wyjątkowo wrażliwy w tym czasie biust. Jeśli biustonosz zacznie uciskać nie zwlekaj z zakupem nowego – zbyt ciasny zacznie uciskać kanaliki mleczne oraz utrudni przepływ krwi w gruczołach piersiowych. Nie jedz „za, dwoje” ale „dla dwojga”. Pamiętaj, że to malutkie dziecko – nie wielki chłop. Nagromadzona w biuście tkanka tłuszczowa może bardzo rozciągnąć skórę, przez co po powrocie do dawnej figury przywrócenie kondycji piersiom będzie po prostu nierealne. Jeżeli jesteś w ciąży to zacznij już dzisiaj pielęgnować biust.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*