Jak należy dbać o piersi?

jak należy dbać o piersi

jak należy dbać o piersiJak należy dbać o piersi? Piękny i zdrowy biust charakteryzuje się właściwym umiejscowieniem na klatce piersiowe oraz napiętą i nawilżoną skórą. Bez względu na jego kształt i wielkość niezbędna jest właściwa i codzienna pielęgnacja. Podstawowe elementy pielęgnacji biustu to: masaże, gimnastyka i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Poniżej przedstawimy wam kilka cennych wskazówek.

Jak należy dbać o piersi?

Masaż dla zachowania jędrności.

Najlepszym czasem na wykonanie masażu jest kąpiel, nie jest to jednak warunek a jedynie rada i odpowiedź na pytanie jak należy dbać o piersi, a więc podczas masażu warto zastosować olejek, który ułatwi ruchy dłoni i jednocześnie odżywi i nawilży skórę. W przypadku biustu najlepiej sprawdzają się: olej lniany, olejek z kopru włoskiego lub oliwa z oliwek. Każdy z nich ma inne właściwości, więc można je stosować naprzemiennie. Nie potrzebujesz żadnych urządzeń, wystarczą jedynie twoje dłonie. Jeśli masaż wykonujesz pod prysznicem zastosuj na koniec naprzemiennie natryski ciepłej i zimnej wody – taki zabieg fantastycznie poprawia mikro krążenie.

Wzmocnienie mięśni w okolicach biustu.

Jak należy dbać o piersi? Odpowiedzią na to pytanie może być wzmocnienie mięśni w okolicach biustu. Biust sam w sobie nie posiada mięśni i nie można go sobie wyćwiczyć. Jednak wzmocnienie mięśni klatki piersiowej, ramion oraz mięśni grzbietu jest niezwykle ważne w walce z grawitacją. Ćwiczenia należy wykonywać nie częściej niż 3 razy w tygodniu, pamiętaj, że mięśnie potrzebują czasu na regenerację.

Nawilżenie i wzmocnienie skóry.

Musisz pamiętać, że to właśnie skóra odpowiada za podtrzymanie tkanek biustu, przesuszona zaczyna się marszczyć, co niestety wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Co gorsze – niedostateczne nawilżenie i odżywienie doprowadzi do osłabienia się włókien skóry, która nie będzie w stanie odpowiednio podtrzymać biustu. Kremy lub olejki należy wcierać w biust dwa razy dziennie, najlepiej po porannym i wieczornym prysznicu.

Odpowiedni dobór biustonosza.

Sprawa niezwykle ważna i niepojęcie zaniedbywana. Szacuje się, że około 80% kobiet ma źle dobrany biustonosz. Niestety to nie tylko objawia się dyskomfortem np. przemieszczaniem się biustonosza lub wypadaniem z niego piersi w trakcie wykonywania codziennych czynności, ale przede wszystkim może zdeformować biust, powodować bolesność piersi lub w najlepszym przypadku zupełnie nie spełni on swojego zadania. Jeśli sama nie potrafisz z całkowitą pewnością ocenić właściwego dla siebie rozmiaru biustonosza, skorzystaj z pomocy brafitterki lub choćby kalkulatora internetowego – jak należy dbać o piersi.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*