Hydromasaż – naturalna alternatywa leków

hydromasaż

hydromasażFizjoterapeuci chętnie wykorzystują moc wody do leczenia wielu schorzeń. Począwszy od rehabilitacji, aż po zabiegi poprawiające kondycję naszej skóry. Woda jest dobra dla niemalże każdego, bez znaczenia na wiek. Wiedziano o tym już w starożytności, a woda od zawsze była kojarzona z życiem i zdrowiem. Jeśli tylko pozwalają na to nasze finanse, wanna z hydromasażem może pojawić się w naszym domu. Komu najbardziej pomoże?

Na zbolałe kości i stawy

Najbardziej osobom, które mają problemy z bólem stawów i kręgosłupa. W ich przypadku jest to bardzo bezpieczna forma fizjoterapii, gdyż działanie wody zmniejsza napięcie, czyli rozluźnia przykurcze mięśni często towarzyszące schorzeniom kręgosłupa. Hydromasaż znacząco zmniejsza uczucie bólu, które towarzyszy na co dzień, ale także dzięki niemu można uniknąć tego cierpienia, które przynoszą zwykłe ćwiczenia, które są wykonywane „na sucho” podczas fizjoterapii. Pomoże także osobom z bólami reumatycznymi i przy niedokrwieniu kończyn dolnych, poniważ pobudzi mięśnie.

Na stres

Napięcie mięśni spowodowane przez zbyt długie działanie adrenaliny i kortyzolu skutecznie utrudnia relaks i rozpoczyna błędne koło. Brak relaksu powoduje skurcze mięśni, które z kolei pobudzają do działania kortyzol, przez który nie możemy się zrelaksować. Około 20 minutowy masaż wodą i powietrzem znacząco wpływa na stan naszego samopoczucia i pozwala pozbyć się zwiększonego napięcia mięśniowego. Wypompowywana z dysz woda, pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie powodując ich rozluźnienie. Dodatkowo, w przypadku stresu, zaleca się używanie olejków, które nie tylko wchłoną się w suchą skórę, ale także zadziałają jak aromaterapia.

Nietypowo

Hydromasaż pomaga także na szereg innych dolegliwości, na których leczenie nie wpadlibyśmy użyć wody. Przede wszystkim choroby układu oddechowego, a to za sprawą aromatycznych olejków używanych podczas kąpieli, uwolnią one swoje aromaterapeutyczne właściwości i wchłoną się do organizmu chorego znacząco ułatwiając oddychanie. Dla kobiet hydromasaż będzie szczególnie pomocny w przypadku bolesnych menstruacji, cellulitu i rozstępów. Dodatkowo ureguluje on zaburzenia przemiany materii i pomoże zwalczyć bezsenność.

Nie dla każdego

Niestety z tej formy fizjoterapii nie mogą korzystać osoby ze schorzeniami skóry, szczególnie te cierpiące na atopowe zapalenie skóry. Zbyt długie poddawanie chorej skóry działaniu wody mogłoby spowodować zwiększenie komplikacji i utrudnić jej leczenie. Dodatkowo wszystkie otwarte, niezagojone rany są przeciwwskazaniem – silny ruch wody mógłby je poważnie uszkodzić. Niestety osoby cierpiące na nadciśnienie także powinny zrezygnować z użytkowania wanny z hydromasażem.

Hydromasaż nie musi być zarezerwowany tylko dla osób udających się regularnie do kosmetyczki, fizjoterapeuty lub korzystających z jacuzzi na basenie. Możemy zafundować go sobie w domu kupując wannę z hydromasażem lub matę ozonową, którą umieścimy w zwykłej wannie. Mimo wszystko, jeśli jesteśmy na etapie budowania lub remontu łazienki, a nasze finanse mogą nam pozwolić na zakup specjalnej wanny z dyszami to warto się zdecydować na ten krok i podarować sobie odrobinę przyjemności.

Artykuł został przygotowany przez firmę www.aquadesignstudio.pl, która oferuje montaż hydromasażu do wanien nowych i używanych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*