Głęboko oczyszczający żel Garnier Czysta Skóra to recepta na zamknięte pory.

żel Garnier

żel GarnierNie należy wierzyć we wszystko, co widzimy. Idealna cera aktorki, wymodelowana twarz bez skazy bądź gładka skóra prezenterki telewizyjnej to efekt dobrze wykonanego makijażu. Co kryje się pod tą “maską”? Niejednokrotnie skóra atopowa, naczynkowa, obfitująca w zaskórniki lub ze skłonnościami do przetłuszczania się. Zamiast tuszować niedoskonałości, czas sięgnąć po środek, który dogłębnie oczyści Twoją skórę, zapewniając jej doskonałą pielęgnację i świeżość.

Charakterystyka skóry tłustej

Posiadacze skóry wykazującej predyspozycje do przetłuszczania się zapewne zdają sobie sprawę z tego, że jest to sprawka nadmiernego wydzielania przez gruczoły łojowe sebum. Substancja o tajemniczo brzmiącej nazwie to nic innego, jak zwykły łój, który najczęściej pojawia się na twarzy w okolicy czoła, na nosie i brodzie. Skóra tłusta charakteryzuje się zmniejszoną wrażliwością, więc jest odporna na czynniki atmosferyczne takie, jak mróz, wiatr bądź nadmierne promieniowanie. I to już chyba wszystkie zalety tego typu cery.. Z wiekiem skóra tłusta staje się ofiarą nie płytkich zmarszczek w postacie ledwie widocznych rysów na twarzy, a głębokich bruzd. Niekontrolowana produkcja łoju zaburza estetykę naszej twarzy, czyniąc skórę błyszczącą tak, jakby przybyła jej kolejna warstwa. Szaremu lub żółtemu, ziemistemu kolorowi skóry twarzy towarzyszą rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, czyli pory. Skóra tłusta to nie przekleństwo, wszak istnieją różnorodne sposoby jej właściwej pielęgnacji, a kto pyta – błądzi krócej.

Co sprzyja nadmiernemu wydzielaniu sebum?

Wydzielanie łoju chroni skórę przed zakażeniami bakteryjnymi, grzybicznymi i wirusowymi, dzięki czemu ma zapewnioną ciągłość i wytrzymałość. Wzmożona produkcja sebum to wynik następujących czynników:

  • wiek (im jesteśmy starsi, tym wyższą aktywność wykazują gruczoły łojowe. Zjawisko to obserwowane jest zwłaszcza w przypadku okresu dojrzewania młodzieży)
  • zmiany w gospodarce hormonalnej powodujące łojotok (androgeny – męskie hormony, które obecne są również u kobiet, stymulują gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji sebum)
  • płeć (Mężczyźni wydzielają znacznie więcej łoju niż kobiety, u których produkcja sebum obniża się po okresie menopauzy)
  • miesiączka u kobiet (w drugiej fazie cyklu miesiączkowego można zaobserwować wzmożoną produkcję łoju)
  • temperatura panująca w otoczeniu (im wyższa temperatura, tym większe jest wydzielanie sebum)
  • dieta (nadmiernemu wydzielaniu sebum sprzyjają niedobory witamin z grupy B oraz witaminy A, a także produktów mlecznych i zawierających duże ilości węglowodanów)
  • utrzymujący się na wysokim poziomie stres (produkowany przez organizm neuropeptyd w sytuacjach stresowych sprzyja zwiększonej produkcji łoju)

Jak pielęgnować skórę wykazującą tendencję do przetłuszczania się?

W trosce o właściwą pielęgnację skóry tłustej wskazane jest znalezienie równowagi pomiędzy niezbędną ilością wydzielanego sebum, a usuwaniem jego nadmiaru, gdyż w przeciwnym razie moglibyśmy wyeliminować z warstwy rogowej skóry lipidy i jednocześnie narazić skórę na odwodnienie. Powinniśmy unikać zbyt częstego stosowania agresywnych preparatów przeznaczonych do mycia twarzy, nadmiernie odtłuszczających lub antyseptyków. Środki te mogą bowiem spowodować zachwianie flory bakteryjnej na skórze, a za sprawą zwiększenia wartości pH skóry – zadziałać na zasadzie sprzężenia zwrotnego, w którym efekt jest jednocześnie przyczyną nadmiernego wydzielania. W ten sposób może się okazać, że gruczoły łojowe zaczną produkować jeszcze więcej łoju. Całkowite zniszczenie obecnej na skórze flory bakteryjnej byłoby równoznaczne ze zniszczeniem swoistej bariery ochronnej przed mikroorganizmami chorobotwórczymi. Skóra tłusta zawiera mniejszą zawartość kwasu linolowego, w związku z czym proces wytwarzania przez naskórek keratyny jest zaburzony. W rezultacie wydzielanemu sebum coraz trudniej jest wydostać się na zewnątrz ciała przez przewody łojowe, co daje efekt rozszerzonych porów i mogą pojawić się zaskórniki, a następnie rozwinąć zmiany trądzikowe. W przypadku skóry ze skłonnościami do przetłuszczania się najlepiej jest używać łagodnych środków myjących nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia. Powinny to być preparaty zawierające oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Można używać (nie zbyt często) peelingów i kosmetyków bogatych w antyoksydanty, co ochroni naszą skórę przed podrażnieniami i reakcjami uczuleniowymi. Warto też unikać fast foodów i rozładowywać stres przy pomocy różnorakich form aktywności fizycznej i technik relaksacyjnych. Skuteczne wyniki osiągniemy stosując odpowiednio dobrane kosmetyki, które odblokują pory i wyeliminują niedoskonałości.

Poznaj sekret żelu do twarzy odblokowującego pory Garnier Czysta Skóra

Osoby o cerze tłustej i podatnej na niedoskonałości ukojenie znajdą w żelu Garnier Czysta Skóra, który nie tylko odblokuje zatkane pory, ale też odświeży i głęboko oczyści skórę naszej twarzy. Garnier żel do mycia twarzy to szansa na skuteczne usunięcie zatrzymywanych zanieczyszczeń. Dzięki obecnej w formule żelu aktywnej substancji o działaniu antybakteryjnym i zawartości regenerującego czynnika nie tylko oczyścimy naszą skórę z  niedoskonałości, ale też zapobiegniemy ich dalszemu powstawaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*