szklo budowlane

Szkło to jeden z najbardziej niesamowitych materiałów budowlanych. Zapewne kojarzy je głównie z szybami w oknach czy drzwiach. Jednak tak naprawdę szkło jest nieodłącznym elementem każdego wnętrza. Oprócz praktycznych zastosowań, czyli luster, kabin prysznicowych, części drzwi od pralek i tak dalej, szkło to świetny materiał dekoracyjny. Jeśli wydaje się wam, że szkło to tylko płaska, gładka tafla to koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Być może, dzięki temu wasze cztery ściany zyskają nowy charakter.

Czym jest fusing?

Nazwa fusing pochodzi od angielskiego słowa „fuse”, które znaczy „stapiać”. To przede wszystkim praca z gorącym szkłem, które pod wpływem ciepła można giąć, formować i barwić. Przy pracy ze stapianym szkłem temperatura nie jest wyższa niż 950 stopni Celsjusza. Uzyskanie takiej temperatury jest możliwe, dzięki korzystaniu z pieców, które są sterowane mikroprocesorem. W trakcie obróbki termicznej łączy się różne tafle szkła, a poszczególne elementy tworzą spójną całość. Aby osiągnąć taki efekt tafle szkła muszą być kompatybilne. Jednym ze sposobów na sprawdzenie kompatybilności szkła jest porównanie współczynnika rozszerzalności (COE). W takim celu najlepiej kupować wszystkie potrzebne nam szklane tafle u jednego producenta. Taką sprawdzoną hurtownią jest np. binglass.pl. Fusing daje możliwość tworzenia prawie niczym nieograniczonych wizji artystycznych. Można go wykorzystać do stworzenia szklanej biżuterii, elementów dekoracyjnych, ale i wykorzystać w projektowaniu szklanych ścian, drzwi, okien, kabin prysznicowych, balustrad czy luster. Jeśli zależy nam na dokładnym wykonaniu fusingu to możemy skorzystać z usług wyżej wymienionych firm, które oprócz profesjonalnego wykonania, posłużą dobrą radą.

Piaskowanie szkła

Piaskowanie szkła polega na mechanicznym matowieniu szklanych tafli za pomocą ziarenek piasku. Przy wykorzystaniu dyszy kieruje się strumień piasku bezpośrednio na tafle szkła. Ziarenka piasku powodują mikrouszkodzenia, a wizualnie otrzymujemy efekt chropowatej, matowej powierzchni. Im dłużej trwa ten proces, tym mocniejszy otrzymamy wynik końcowy. Możemy zmatowić wyłącznie daną część tafli. Każda piaskowana tafla może być wyjątkowa i być niezastąpiona w projektowaniu oryginalnego wnętrza. Piaskowanie szkła pomaga uzyskać napisy na szkle, które przyciągną wzrok klientów lub naszych gości. Oczywiście firmy jak: binglass.pl oferują gotowe szablony, z których możemy korzystać. Jednak otrzymanie szkła, które powstało w naszej wyobraźni z najróżniejszymi wzorami i napisami jest w zasięgu ręki. Dla profesjonalnych firm autorski projekt nie stanowi żadnego problemu. Zastosowania piaskowanego szkła są ogromne. Można je wykorzystać jako element marketingowy i aranżacyjny. Piaskowane szklane tafle pięknie prezentują się w biurach czy jako elementy balustrad albo drzwi.

Fazowanie szkła – co to takiego?

Eleganckie szklane lustra, których krawędzie załamują światło i tworzą niesamowity efekt wizualny to właśnie szklane tafle poddane fazowaniu. Proces ten polega na szlifowaniu krawędzi tafli pod różnymi kątami, oczywiście innymi niż kąt prosty. Przy fazowaniu szkła należy wziąć pod uwagę grubość szkła i wybrany wariant tafli. Dzięki temu uzyskamy piękny, estetyczny i elegancki produkt końcowy. Zapewne lustra, balustrady, a nawet półki z wykorzystaniem szkła fazowanego idealnie nadadzą się do naszych czterech ścian. Z powodzeniem możemy je wykorzystać również w hotelach, biurach i galeriach handlowych, gdzie będą się bardzo dobrze prezentować.

Podsumowanie

Mamy świetne metody obróbki szkła, które pomogą stworzyć najbardziej oryginalne pomieszczenia. Fusing, piaskowanie szkła i fazowanie szkła to jedne z najczęściej wybieranych. Jednak w ofercie profesjonalnych firm jak np. binglass.pl mamy do wyboru jeszcze inne procesy technologiczne m.in. szkło lodowe. Szkło nie musi być nudną koniecznością, dzięki różnym technikom może stać się oszałamiającym i praktycznym elementem naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here