Farbowanie włosów z gamą Garnier Color Sensation!

Farbowanie włosów

Farbowanie włosówWśród farb wielu firm kosmetycznych można znaleźć tę idealną dla siebie, jednak należy przy tym wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Coraz częściej producenci odchodzą już od zastosowania w farbach dużej ilości amoniaku, co zdecydowanie ułatwiało farbowane, ale przy tym bardzo niszczyło strukturę włosów. Substancja ta coraz częściej zostaje zastąpiona bardziej naturalnymi składnikami, na przykład takimi jak naturalne olejki roślinne, które również ułatwiają koloryzację włosów. Dowiedz się, na jakie właściwości farby powinnaś zwrócić uwagę, jeśli chcesz zachować zdrowe włosy.

Jak spośród wielu farb wybrać tę najlepszą?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na skład farby do włosów. Powinna ona zawierać obniżoną zawartość amoniaku lub być go całkowicie pozbawiona. Oprócz składu ważnym aspektem powinna być dla nas trwałość farby. W tym miejscu powinnyśmy zastanowić się czy zależy nam na trwałym efekcie farbowania czy też chcemy osiągnąć tymczasowy efekt. Doraźnie będą dla nas skuteczne farby półtrwałe i szamponetki koloryzujące. Farby półtrwałe ponadto są w stanie skutecznie zmienić kolor włosów jedynie o jeden lub dwa tony. Jeśli natomiast chcemy wykonać długotrwałą koloryzację zdecydowanie lepiej będzie postawić na farbę trwałą. Przyjmuje się, że trwała farba powinna być niezmywalna nawet przez 8-10 tygodni. Farba tego typu umożliwia przejście do najróżniejszych kolorów włosów. Osoby, które naturalnie posiadają bardzo cienkie włosy mogą postawić na farbowanie przy pomocy farb ziołowych. W ich składzie głównie znajdują się składniki pochodzenia roślinnego. Farby ziołowe pielęgnują słabe włosy i nie podrażniają wrażliwej skóry głowy.

Co wyróżnia gamę Color Sensation?

  • Olejek kwiatowy – olejki zawarte w farbach Garnier Color Sensation  nie rozpuszczają się w wodzie i są dość trwałe, dlatego wiele użytkowniczek farb Garnier chwali je za piękny i długo utrzymujący się zapach. Olejki ponadto chronią włosy podczas farbowania.
  • Masa perłowa – najczęściej w kosmetykach występuje w postaci proszku. W swoim składzie zawiera aminokwasy i minerały, których działanie wyjątkowo korzystnie wpływa na skórę głowy, tonizując ją oraz łagodząc podrażnienia i wysypki. Masa perłowa znana jest z właściwości zabezpieczających skórę i włosy przed słońcem, dzięki czemu zachowują one swój połysk po farbowaniu nawet w środku lata. Równie popularnie masa z pereł, a dokładniej wewnętrznej warstwy muszli ostryg, wykorzystywana jest w kremach do twarzy.
  • Konsystencja kremu – dzięki zastosowaniu konsystencji kremu farba pozostaje na swoim miejscu w trakcie aplikacji i nie spływa z włosów. Ułatwia to precyzyjne farbowanie także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z farbowaniem włosów w domu.
  • Certyfikat FSC – będzie to informacja szczególnie przydatna dla osób dbających o środowisko. Certyfikat ten oznacza, że firma Garnier wykorzystała do produkcji farby ekologiczny karton, który następnie łatwo poddać recyklingowi bez uszczerbku dla ekosystemu.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Aby skutecznie zafarbować włosy należy w pierwszej kolejności skupić się na przestrzeganiu instrukcji dołączonej do produktu i co jest bardzo ważne odpowiedniego czasu farbowania. Zbyt długie przetrzymanie farby na głowie może skutkować podrażnieniem skóry, a zbyt krótkie nie zafarbować ich w odpowiedni sposób. W późniejszej pielęgnacji warto skupić się na odpowiednim nawilżaniu włosów, a także ochronie farbowanego koloru. Na rynku powszechnie dostępne są produkty takie jak szampony, odżywki oraz spraye pielęgnujące, które pomogą ochronić farbowany kolor. Tego rodzaju kosmetyki pomogą skupić się szczególnie na ochronie przed wypłukiwaniem koloryzującego pigmentu, zawierając w sobie najczęściej ceramidy wypełniające łuski włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zobacz również

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*